Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA godz. 05:00, KATOWIC godz. 06:00, GLIWIC godz. 06:20. Przejazd przez Czechy do PASAWY – miasta nazywanego „Bawarską Wenecją”, krótkie zwiedzanie m.in.: Katedra św. Stefana, nowa Rezydencja Biskupia, gotycki Ratusz, spacer nadrzecznymi promenadami. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGHAUSEN - zwiedzanie zamku (wpisanego na listę Guinnessa, jako najdłuższy zamek na świecie: 1054m) położonego na malowniczym cyplu pomiędzy rzeką Salzach i Jez. Worth. Mieszkała w nim polska księżniczka, córka Kazimierza Jagiellończyka Jadwiga wraz ze swoim mężem, bawarskim księciem Jerzym Bogatym. Spacer dziedzińcami. Zejście na malowniczą starówkę. Czas wolny. Przejazd do położonej nad Dunajem RATYZBONY (Regensburg) – spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, zobaczymy m.in. Kamienny Most, Stary Ratusz, Katedra Św. Piotra – piękny przykład bawarskiego gotyku, malownicze kamienice z wykuszami charakterystycznymi dla tego rejonu Niemiec (okolicy Ratyzbony). Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NORYMBERGI - zwiedzanie m.in.: KAISERBURG – monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy Ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, zespół zabytkowej zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera i Dom Tucherów. Następnie przejazd do zabytkowego miasteczka ROTHENBURG ob der TAUBER – grodu rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza, spacer wśród zabytkowych kamieniczek mieszczańskich. Czas wolny na zabytkowym Rynku. Po południu przejazd do hotelu na pograniczu Bawarii i Tyrolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii - zamków Ludwika II Bawarskiego - Hohenschwangau i Neuschwanstein. Zamek HOHENSCHWANGAU to letnia rezydencja rodziców króla, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik (zwiedzanie z zewnątrz), wejście na zamkowe wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek NEUSCHWANSTEIN. Zwiedzanie baśniowego, najbardziej znanego zamku Ludwika II, który był inspiracją dla Walta Disneya i którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli. Następnie spacer na MARIENBRÜCKE (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku, nad stumetrową przepaścią z wodospadem. Przejazd do uroczego alpejskiego miasteczka FÜSSEN z najlepiej zachowanym w Bawarii zamkiem z okresu renesansu. Spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – LINDERHOF. Zwiedzanie zamku. Spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), krótki czas wolny. Następnie wizyta w klasztorze i Bazylice w ETTAL – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Przejazd do miasteczka OBERAMMERGAU, słynącego z pięknie malowanych domów – Luftmalerei, pięknych wyrobów snycerskich, a także z odbywających się w mieście od 1640 roku przedstawień Męki Pańskiej w Passiontheater. Przejazd do miejscowości WIES. Zwiedzanie pięknego kościoła pielgrzymkowego - najpiękniejszego przykładu niemieckiego rokoka, zwanego ”Salą Balową Pana Boga” wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do miejscowości REUTTE, gdzie znajduje się najdłuższy most typu tybetańskiego Highline 179 wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Most o długości 405 m, zawieszony jest pomiędzy dwoma wzgórzami z ruinami zamków Ehrenberg i Fortem Claudia. Wjazd specjalną windą na wzgórze i spacer po moście. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do GARMISCH PARTENKIRCHEN, gdzie zobaczymy panoramę Alp, obiekty olimpijskie i zabytkową ulicę Ludwigstrasse. Następnie przejazd do stolicy Bawarii – MONACHIUM, zwiedzanie Starego Miasta m.in.: Plac Mariacki z symbolem miasta - kościołem Mariackim (Frauenkirche) i kolumną NMP patronki miasta, gotycki Stary Ratusz, Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja książąt i królów bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, Hofbräuhaus – najsłynniejszy browar i piwiarnia na świecie, dawniej ulubiony lokal A. Hitlera. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie i wjazd na wieżę olimpijską (Olympiaturm), skąd wieczorem rozciąga się wspaniała panorama miasta i okolic. Wieczorem przejazd w kierunku granicy austriackiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad JEZIORO CHIEMSEE, przeprawa stateczkiem wycieczkowym na największą wyspę Herreninsel, na której król Ludwig II Bawarski zbudował ostatni ze swych wspaniałych zamków – HERRENCHIEMSEE, pałac wzorowany na paryskim Wersalu a przepychem przewyższający wersalskie komnaty. Spacer malowniczą trasą do pałacu i zwiedzanie wnętrz. Czas na zakup pamiątek, spacer po ogrodach i kawę w pałacowej restauracji. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Planowany przyjazd do Gliwic/Katowic i Krakowa w godzinach nocnych około godz. 22:30 – 23:00.

Zakwaterowanie:


6 noclegów w Pensjonacie/Hotelu***, pokoje 2 - os z łazienkami


Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Uwagi praktyczne:


Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
opłaty drogowe, parkingowe
6 noclegów w Pensjonacie/Hotelu***,  pokoje 2 - os  z łazienkami
6 śniadań – bufet,  
6 obiadokolacji: dwa dania + woda
opieka pilota - przewodnika
ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 € , bagażu do 200 €
opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
podatek VAT
Cena nie zawiera: Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 830,00 zł
DOPŁATY: taxa hotelowa, bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki: Burghausen, Neuschwanstein, Herrenchiemsee, Linderhof, statek jez. Chiemsee , Most wiszący, wieża Olimpijska:  RAZEM około 85-90 €
CENY BILETÓW i POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE

Komentarze