Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Riviera Francuska i Costa Brava 10 dni

Hiszpania

  
2499.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

13.05 - 22.05.2022
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Niemcy (1 nocleg) – Lyon – ok. Lyon (1 nocleg) – wiadukty Garabit i Millau – wybrzeże Costa Brava (3 noclegi) – Barcelona – Montserrat – Girona – Figueres – ok. Avignon (2 noclegi) – Camargue – Saintes-Maries-de-la-Mer – Pont du Gard – Arles – Avignon – Monaco – Monte Carlo – Cannes – ok. Nicei (1 nocleg) – Nicea – Niemcy (1 nocleg)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Trasa ok. 1050 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Francji. Zwiedzanie Lyonu, stolicy regionu Owernia – Rodan – Alpy. Spacer po zabytkowej części miasta z renesansowymi kamieniczkami i wąskimi uliczkami. XIV-wieczna katedra św. Jana Chrzciciela z zegarem astronomicznym oraz górująca nad miastem bazylika Notre-Dame de Fourvière. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 680 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd na Costa Brava. Po drodze przystanek przy malowniczo położonym wiadukcie kolejowym Garabit, zaprojektowanym przez Gustawa Eiffla. Następnie najwyższy na świecie wiadukt Millau, zaprojektowany przez Normana Fostera. Krótki postój na jednym z punktów widokowych, by podziwiać gigantyczną konstrukcję. Przejazd do hiszpańskiej Katalonii trasą wiodącą przez Langwedocję i Roussillon. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 740 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony, stolicy Katalonii m.in. katedra Sagrada Familia – dzieło życia architekta Antonio Gaudiego, następnie czas wolny w parku Güell również zaprojektowanym przez Antonio Gaudiego. Spacer po starym mieście, jego sercu - Barri Gótic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami i zabytkowymi kamienicami, Katedra św. Eulalii, kościół Santa Maria del Mar. Następnie słynna ulica Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie na Costa Brava lub wycieczka (fakultatywnie) do Montserrat – zwiedzanie klasztoru z figurą Czarnej Madonny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 100 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie, przejazd do Girony, spacer po starym mieście, Call - jedna z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie, gotycka katedra NMP z najszerszą na świecie nawą oraz wspaniałymi barokowymi schodami, kościół św. Feliksa. Przejazd do Figueres, gdzie urodził się Salvador Dali. Zwiedzanie muzeum hiszpańskiego surrealisty z największą kolekcją jego dzieł. Przystanek przy Pont du Gard – architektonicznym arcydziele z czasów rzymskich przepięknie wkomponowanym w wąwóz rzeki Gardon. Ten trójpoziomowy akwedukt w 1985 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu w okolicy Avignon, nocleg. Trasa ok. 570 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Zwiedzanie Prowansji region Camargue, słynący z licznych rozlewisk, które są siedliskiem setek gatunków ptaków, m.in. różowych flamingów. Spacer po malowniczej, rybackiej wiosce Saintes-Maries-de-la-Mer, w której mnóstwo sklepików oferuje najróżniejsze artykuły regionalne. Wycieczka statkiem po delcie Rodanu. Krótkie zwiedzanie Arles, miasta, które słynie z zabytków z czasów rzymskich m.in. teatr z I w., amfiteatr z II w. mieszczący 26 tys. widzów, katedra świętego Trofima. Przejazd do Avignon – jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji, otoczonego potężnymi murami obronnymi, nad którymi króluje ogromny papieski pałac – największa gotycka budowla w Europie. Zwiedzanie pałacu, katedry Notre Dame, spacer po ogrodach papieskich oraz wizyta na moście św. Bénezeta z XII wieku. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 160 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wyjazd w stronę Lazurowego Wybrzeża. Po drodze przejazd wzdłuż Massif de l’Estérel, nadmorskiej drogi wśród czerwonych skał porfirowych. Przejazd do Monaco, zwiedzanie tego malowniczego Księstwa - Pałac Książęcy, katedra, Muzeum Oceanografii oraz wizyta w Monte Carlo. Przejazd do Cannes, spacer Aleją Gwiazd, Bulwarem La Croisette przy pałacu Festiwali Filmowych, obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Wizyta w Nicei, stolicy Lazurowego Wybrzeża, gwarnego miasta pełnego artystów, milionerów i arystokracji. Spacer Promenadą Anglików ze słynnymi hotelami-pałacami m.in. Negresco i Meridien, targ kwiatowy, wzgórze Le Chateau. W godzinach popołudniowych wyjazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg na terenie Niemiec. Trasa ok. 900 km.
DZIEŃ 10:
Śniadanie. Powrót do poszczególnych miejscowości w kraju. Trasa ok. 920 km.
Całość trasy: ok. 5200 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub mniejszym autokarem
• 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 9 śniadań i 3 obiadokolacje (bez napojów)
• program turystyczny
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs po delcie Rodanu, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 800 zł
• dopłata do 5 obiadokolacji (bez napojów) 400 zł
• wycieczka do Montserrat 30 EUR (wymagane minimum 20 osób)

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub mniejszym turystycznym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Costa Brava, Hiszpania
2. Barcelona, Hiszpania
3. Avignon, Francja
4. Monte Carlo, Monaco-Ville, Monako
5. Cannes, Francja
6. Nicea, Francja
7. Lyon, Francja

Komentarze