Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Rumunia - Perły Karpat

Rumunia

  
4142.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

10.08 - 18.08.2024
autokar
2 posiłki
1 osoba
Organizator: ALMATURP

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

10.08 - 18.08.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2699 PLN
07.09 - 15.09.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2699 PLN

Opis

Program:

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy wnętrza średniowiecznego, gotyckiego zamku – jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Następnie przejazd do Alby Iulii, historycznej stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, oraz Izabela Jagiellonka. Zobaczymy również Sobór Koronacyjny - Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Przejazd do Sibiu - miasta artystów. Poranny spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą: trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI - wieczny ratusz, kościół Jezuitów i żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Przejazd przez Karpaty do Curtea de Argeş i zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole. Po drodze zobaczymy położone na wysokim szczycie (ponad 1400 stopni wykutych w skale!) ruiny twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Przejazd do Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Zwiedzanie Bukaresztu, zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycystycznej zabudowy i szerokich bulwarów. Odwiedzimy Muzeum Wsi – skansen architektury drewnianej, położony w największym parku Bukaresztu, Parku Harastrau. Zobaczymy m.in.: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie – siedzibę filharmonii, Stare Miasto – ulicę Lipscani. Zwiedzimy wnętrza Pałacu Parlamentu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Sinaii - „Perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku, podczas którego zwiedzimy pałac Peleş (zarówno pierwsze piętro reprezentacyjne, jak i drugie z apartamentami królewskimi) - zbudowany w stylu niemieckiego renesansu, zobaczymy też jego skromniejszy odpowiednik - pałacyk Pelişor. Przejazd przez znane rumuńskie miejscowości narciarskie i uzdrowiska. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Braszowa, kolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wjazd kolejką na szczyt Postavarul (1.799 m) z piękną panoramą karpackich masywów górskich. Następnie zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran - z zamkiem strzegącym wąskiej doliny, zwanym Zamkiem Drakuli, będącym ulubionym miejscem wypoczynku królowej Marii. Braszów - spacer po tym najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii (m.in. najwęższa uliczka Rumunii, Brama Schei, Czarny Kościół). Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Prejmer, saskiej wioski wpisanej na listę UNESCO, gdzie można podziwiać kościół warowny, zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów. Następnie przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zobaczymy Wieżę Zegarową oraz Kościół na Wzgórzu, a także dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula. Następnie przejazd przez Târgu Mureş, z krótkim postojem w centrum miasta. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu spacer po Klużu – mieście położonym w samym centrum Siedmiogrodu. Zobaczymy Katedrę św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów oraz Basztę Krawców. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Oradei - rumuńskiego miasta słynącego z architektury secesyjnej, krótki spacer. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
9 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Węgry na Słowację. Powrót do Polski w godzinach porannych.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 nocleg w okolicy Sibiu, 2 w Bukareszcie, 2 w okolicy Braszowa, 1 w okolicy Klużu/Turdy/Târgu Mureş. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
6 śniadań (zazwyczaj w formie bufetu) i 6 kolacji (zazwyczaj serwowanych).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska-Białej i Cieszyna. Przejazd: Katowice – Hunedoara (ok. 850 km) - ok. 15 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2700 km.

Informacja o cenie:

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, przejazdy komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt – ok. 130 EUR.
- dodatkowych ubezpieczeń.
1. Hunedoara, Rumunia
2. Alba Iulia, Rumunia
3. Sibiu, Rumunia
4. Curtea de Argeș, Rumunia
5. Bukareszt, Rumunia
6. Sinaia, Rumunia
7. Predeal, Rumunia
8. Brașov, Rumunia
9. Bran, Rumunia
10. Sighișoara, Rumunia
11. Targu Mures, Rumunia
12. Cluj-Napoca, Rumunia
13. Oradea, Rumunia

Komentarze