Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa wycieczki: Baku (3 noclegi) – Park Narodowy Gobustan – Park Narodowy Hirkan – Szemacha – Gabala – Szeki (1 nocleg) – Kisz – Gandża (1 nocleg) – Park Narodowy Goygol – Goygol – Baku (2 nocleg) – Półwysep Apszeroński

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 18:30. Wylot do Azerbejdżanu bezpośrednim lotem bez przesiadek o godz. 20:45. Lądowanie w Baku o godz. 02:55. Bezpośredni lot trwa 4 godziny 10 minut. Transfer do hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Późne śniadanie. Zwiedzanie Baku, pełnej kontrastów stolicy Azerbejdżanu, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Wizyta w najnowocześniejszej części Baku, „krzywe” Centrum Hejdara Alijewa zaprojektowane przez światowej sławy architektkę Zaha Hadid, kompleks biznesowo-hotelowy Flame Towers – nowa wizytówka miasta, Aleja Męczenników – pomnik ofiar radzieckiej agresji 1990. Baku Highland Park, najwyższy punkt stolicy, Bulwar Baku – drugi co do wielkości bulwar w Europie. Następnie zwiedzanie Muzeum Dywanów, jednego z najważniejszych zabytków miasta, w którym zgromadzono kolekcję szat i klejnotów azerbejdżańskich rodzin królewskich, a także tradycyjne stroje ludowe. Muzeum swoim kształtem przypomina zrolowany dywan. Następnie Instytut Rękopisów Akademii Nauk Azerbejdżanu, w którym znajduje się ponad 11 000 odręcznych rękopisów w różnych językach z różnych dziedzin naukowych. Akademia znajduje się w wyjątkowej dzielnicy w stylu wilhelmińskim z około 1900 roku, tutaj również znajdują się pałace baronów naftowych. Zwiedzanie Starego Miasta Ichari Shahar (Śródmieście), bramy do słynnego Jedwabnego Szlaku, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Jego historia sięga XI w. Podziwianie m.in. najciekawszych zabytków Baku: legendarnej Q?z Qalas? (Wieża Dziewicy), XV-wiecznego pałacu szachów Szyrwanu oraz meczetu Jumy. W karawanseraju przerwa na herbatę (herbata w Azerbejdżanie to symbol gościnności). Wizyta w Narodowym Muzeum Historycznym. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Gobustan, którego teren wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu prehistoryczne petroglify – naskalne rysunki liczące ponad 12 tysięcy lat, osobliwe muzyczne kamienie zwane „uderzeniami młota” oraz wulkany błotne. Przejazd w kierunku kolejnego Parku Narodowego. Po drodze widoczne są platformy wiertnicze na Morzu Kaspijskim. Zwiedzanie kompleksu Bibi Heybat, gdzie znajduje się m.in. grobowiec Ukeyma Chanuma, potomka Proroka Mahometa. Wizyta w Parku Narodowym Hirkan bogatym wyjątkową, unikalną przyrodę. W Parku występują endemiczne rośliny takie jak drzewo żelazne o najpotężniejszych konarach oraz wiele zagrożonych gatunków zwierząt, m.in. tygrys kaspijski. Powrót do Baku. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 600 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjazd w głąb lądu do Szeki. Po drodze wizyta w mauzoleum Diri-Baba we wsi Maraza. Następnie Szemacha, jedno z najstarszych miast Azerbejdżanu, z bogatym dziedzictwem i wspaniałym zabytkowym Meczetem Juma (piątkowym). Przejazd do winnicy w Gabali na degustację wina. Dalsza podróż do historycznego miasta Szeki, które swoimi zabytkami i łagodnym klimatem przypomina orientalne uzdrowisko. Kolacja w restauracji z muzyką ludową. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego Pałacu Chanów z XVIII w., który uważany jest za najwspanialszy i najcenniejszy zabytek tej części świata. W pobliskim mieście Kisz nad rzeką o tej samej nazwie, która również przepływa przez Szeki, znajduje się najstarszy chrześcijański kościół na Kaukazie z I w. Obecny kościół pochodzi z X-XII w., ale nadal nosi przydomek Matki Wszystkich Kościołów Kaukazu. Po południu warsztaty z wyrabiania chałwy oraz degustacja własnoręcznie zrobionych przysmaków. Przejazd do Gandżi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Gandża, które ma ponad 2500 lat. Jednocześnie jest to drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie, które również uważane jest za jedno z najstarszych w kraju. Bezcennym zabytkiem miasta jest meczet Szacha Abbasa z XVII w., cerkiew z XIX w. oraz mauzoleum azerbejdżańskiego poety narodowego Nizami Ganjevi. Podziwianie niezwykłego domu, wykonanego z około 48 000 butelek o różnych kształtach. Następnie podróż do Parku Narodowego Goygol, gdzie znajduje się jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Azerbejdżanie. Przejazd do miasta Goygol, które do 1938 r. nosiło nazwę Helenendorf, ponieważ założyli je na początku XIX w. niemieccy emigrantów. Goygol było jedną z najważniejszych kolonii Niemców kaukaskich aż do czasów stalinowskich. Przejazd do Baku. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd do Ateszgah. To starożytna świątynia ognia zbudowana przez społeczność hinduskich czcicieli ognia w XVII-XVIII w. Następnie przejazd na półwysep Apszeroński, który jeszcze przed naszą erą, był ośrodkiem kultu ognia, religii Zoroastrianizmu. Przybywali tu pielgrzymi z Persji oraz z Indii, które czciły ogień jako symbol czystości. Następnie przejazd do Etnograficznego Muzeum „Gala”, które zbudowano na wykopaliskach archeologicznych. Ta licząca 5000 lat osada ma wiele zachowanych dzielnic, domów, tradycji i obyczajów. Warsztaty wypiekania lawasz oraz degustacja własnych wypieków. Na koniec wizyta w Mehemmedi na półwyspie Apszerońskim, gdzie znajduje się góra Yanar Dag, jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych na półwyspie. Płonący region górski płonie od tysięcy lat i nie można go ugasić deszczem ani piaskiem. W rzeczywistości jest to pas ognia, który powstał ze spalania wydobywającego się gazu ziemnego. Uroczysta kolacja pożegnalna w restauracji azerskiej z wieczorkiem folklorystycznym, kończąca niezapomnianą podróż po Azerbejdżanie. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 8:
Box śniadaniowy. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju o godz. 06:00. Lądowanie w Warszawie o godz. 08:30. Bezpośredni lot trwa 4 godziny 30 minut.
Całość trasy: 1700 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot liniami rejsowymi Warszawa – Baku – Warszawa
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• bagaż podręczny oraz rejestrowany do 20 kg
• transport podczas zwiedzania
• 7 noclegów w hotelach**** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 7 śniadań i 6 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 60.000 EUR, KL 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 200 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery, opłaty klimatyczne, warsztaty wyrobu chałwy oraz wypiekania lawasz, degustacja wina w Gabali, tradycyjna powitalna herbata z przysmakami, występ folklorystyczny, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 13 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 13 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 900 zł
• dopłata do wizy turystycznej oraz za pośrednictwo 169 zł

WIZY:
♦ Osoby przebywające wcześniej w Armenii mogą mieć problem z uzyskaniem wizy do Azerbejdżanu. W takim przypadku najlepiej jest wymienić paszport przed ubieganiem się o wizę do Azerbejdżanu.
♦ 20 dni przed wyjazdem należy uzyskać indywidualną elektroniczną wizę do Azerbejdżanu płatną we własnym zakresie. Więcej informacji na portalu https:evisa.gov.az/en/. Koszt 23 USD.
♦ Można ubiegać się o wizę elektroniczną w PBPO.
W tym przypadku 20 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy, tj.
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy;
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich!
2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
4. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem.
5. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
8. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
9. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
10. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Baku, Azerbejdżan
2. Park Narodowy Gubustan, Azerbejdżan
3. Park Narodowy Hirkan, Azerbejdżan
4. Szemacha, Azerbejdżan
5. Gabala, Azerbejdżan
6. Kisz, Azerbejdżan
7. Gandża, Azerbejdżan
8. Park Narodowy Goygol, Azerbejdżan
9. Półwysep Apszeroński, Azerbejdżan

Komentarze