Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

ŚLĄSK CIESZYŃSKI I MORAWY PÓŁNOCNE - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Cieszyn, Pławniowice, Opawa, Kravaře

1099.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

05.07 - 07.07.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

05.07 - 07.07.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
02.08 - 04.08.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
20.09 - 22.09.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1139 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

ŚLASK CIESZYŃSKI I MORAWY POŁNOCNE - CIESZYN, KRAVAŘE, OPAWA, RADUŇ, PŁAWNIOWICE

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Cieszyna. Jest to miasto, gdzie przez wieki spotykały się różne narodowości, kultury i wyznania, a odzwierciedleniem jego bogatej historii są ciekawe zabytki i urokliwe miejsca. Na Wzgórzu Zamkowym znajduje się m.in. romańska rotunda św. Mikołaja z XI w. – jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Polsce i jednocześnie najcenniejszy zabytek Śląska Cieszyńskiego. Fragmentem systemu obronnego gotyckiego zamku książęcego jest wzniesiona w XIV w. Wieża Piastowska – dziś wspaniały punkt widokowy na miasto i okolice. Na miejscu dolnych partii zamku książąt cieszyńskich w połowie XIX wieku zbudowany został Pałacyk Myśliwski, służący za letnią rezydencję Habsburgów. Zajrzymy też na rynek, który w obecnym miejscu powstał w końcu XV w., a otaczały go kamienice z podcieniami należące do najbogatszych mieszczan. Na chwilę uwagi zasługuje też ratusz i jego bogata historia. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę obejmującą zwiedzanie Moraw Północnych (Czechy), gdzie odwiedzimy kilka ciekawych miejsc. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od miejscowości Kravaře w której zobaczymy barokowy pałac z XVIII wieku z kaplicą archanioła Michała z monumentalnym freskiem stropowym i przepięknym ołtarzem. Kolejnym miejscem będzie Opawa nazywana miastem parków i dwóch wież - pierwsza należy do gotyckiej konkatedry Wniebowzięcia NMP, a drugą jest biała wieża Hláska przy neorenesansowym budynku opawskiego ratusza na Rynku Górnym. Również w stylu neorenesansowym zbudowany został gmach teatru Śląskiego. Jedną z pierzei Dolnego Rynku zajmuje barokowy pojezuicki kościół św. Wojciecha. Natomiast najstarszą świątynią jest XIII-wieczny kościół św. Ducha. Uwagę przyciągają też dwa barokowe pałace Blüchera i Sobków. Dzieje miasta Hradec nad Moravicí nierozerwalnie łączą się z historią zamku. Po przebudowie w XIX w zamek nazwano Białym, w odróżnieniu od zbudowanego w pobliżu Czerwonego zamku. Cały kompleks otoczony został rozległym parkiem. W pobliskim miasteczku Raduň romantyczny pałac z parkiem angielskim, oranżerią i rozarium zaprasza do zwiedzenia salonów zamkowych, które mówią o stylu życia rezydencji arystokratycznych w XVIII i XIX stuleciu. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do miejscowości Pławniowice, w której już XIV w. funkcjonowała warownia dowodzona m.in. przez Piotra Szafrańca. Od końca XVIII miejscowość była własnością pochodzącej z Włoch rodziny Ballestremów, która wybudowała tu zespół pałacowo-parkowy będący rodzinną rezydencją. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalna architektura pałacu. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

WAŻNE: aktualne wymagania dotyczące przekraczania granicy i pobytu na terytorium Czech https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW (na terenie Czech również KL), podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka fakultatywna Morawy Połnoce (Czechy) - koszt 199 zł/os.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 45 - 65 zł/os w Polsce. W trakcie wycieczki fakultatywnej w Czechach ok. 450 - 550 CZK/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Cieszyn, Polska
2. Pławniowice, Polska
3. Kravaře, Czechy
4. Opawa, Czechy
5. Hradec nad Moravicí, Czechy

Komentarze