Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

SZLAK ŚREDNIOWIECZNYCH WAROWNI - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice, Ojców

1079.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

07.06 - 09.06.2024
autokar
2 posiłki
1 osoba
Organizator: TOURIST2
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

SZLAK ŚREDNIOWIECZNYCH WAROWNI - CZĘSTOCHOWA, OLSZTYN, OGRODZIENIEC, OJCÓW, PIESKOWA SKAŁA, MIRÓW, BOBOLICE, RABSZTYN

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Częstochowy. Główną częścią zespołu klasztornego na Jasnej Górze jest barokowa Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W przylegającej do bazyliki Kaplicy Cudownego Obrazu znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wały jasnogórskie stanowią pozostałości dawnych umocnień klasztoru. Następnie udamy się do Olsztyna k/Częstochowy, gdzie zobaczymy górujące nad miastem ruiny warownego zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku. W konstrukcję zamku włączono wapienne ostańce i krasowe groty. Na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej położone są ruiny XIV-wiecznego zamku Ogrodzieniec, uznawane za największe i najpiękniejsze w Polsce. I czasami trudno uwierzyć, że w XVI wieku jeden z najbogatszych rodów polskich urządził sobie w zamku renesansową rezydencję, przepychem i bogactwem konkurująca z królewska siedzibą. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Ojcowskiego Parku Narodowego – położonego w Dolinie Prądnika, najmniejszego polskiego parku z wieloma atrakcjami. Wprawdzie pierwsza wzmianka o zamku w Pieskowej Skale pochodzi z początku XIV wieku, ale dziś jest on jednym z ciekawszych zabytków doby renesansu. W pobliżu zamku zobaczymy zbudowaną z wapieni formę skalną zwaną Maczugą Herkulesa. Zaledwie o kilka kilometrów oddalony jest Ojców z ruinami średniowiecznego zamku. Istniejący tu wcześniej gród został gruntownie przebudowany z polecenia Kazimierza Wielkiego i nazwany „Ociec u Skały”, co miało upamiętniać tułaczkę królewskiego ojca. Władysław Łokietek ponoć ukrywał się przed królem czeskim w pobliskiej jaskini, zwanej dziś Grotą Łokietka. Odwiedzimy również miejscowość Rabsztyn, gdzie na szczycie wapiennego wzgórza wznoszą się okazałe ruiny średniowiecznego zamku królewskiego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy Mirów. Tutejszy zamek powstał na czubku wzgórza, na potężnej wapiennej skale, do kształtu której dopasowany został zewnętrzny zarys kamiennej budowli, a wieżę umieszczono w najwyższym punkcie. Ta nietypowa konstrukcja sprawiła, że zachowane ruiny dawnej warowni uznawane są za jedne z najbardziej malowniczych w Polsce. Kilkunastominutowy spacer dzieli nas od kolejnej średniowiecznej warowni w Bobolicach. W XIV w. włączony w system jurajskich zamków, kilkadziesiąt lat później utracił znaczenie obronne i stał się prywatną własnością rodów szlacheckich. Jak większość zamków na Jurze został zniszczony podczas wojen szwedzkich, zaledwie kilka lat temu doczekał się odbudowy. Pozostaje tylko pytanie - czy tak wyglądał zamek za czasów swojej świetności? Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 85 - 135 zł/os, dodatkowo Grota Łokietka ok. 15-30 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. 

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Częstochowa, Polska
2. Olsztyn, Polska
3. Ogrodzieniec, Polska
4. Mirów, Polska
5. Bobolice, Polska
6. Ojców, Polska
7. Pieskowa Skała, Polska
8. Rabsztyn, Polska

Komentarze