Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

SZLAK TATARSKI - 2 DNI

POLSKA - 2 dni

  

Tykocin, Kruszyniany, Białystok, Supraśl

399.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

20.03 - 21.03.2021
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

20.03 - 21.03.2021 2 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
399 PLN
01.05 - 02.05.2021 2 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
449 PLN
17.07 - 18.07.2021 2 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
479 PLN
02.10 - 03.10.2021 2 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
459 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

SZLAK TATARSKI - TYKOCIN, KRUSZYNIANY, BOHONIKI, SUPRAŚL, BIAŁYSTOK, SOKÓŁKA

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Tykocina. Zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta oraz jego zabytki powoduje, że jest ono coraz częściej odwiedzane przez turystów. Obowiązkowo należy odwiedzić wielką synagogę - drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Bogate zbiory judaików możemy obejrzeć w Domu Talmudycznym. Chociaż na chwilę należy zatrzymać się na rynku z zabytkowymi budynkami i pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Naszym następnym celem będzie Białystok. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest zespół pałacowo – parkowy Branickich zwany „Wersalem Podlasia”. Tę jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej otacza wspaniały park zachęcający do spacerów. Zobaczymy unikatowy zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który tworzą dwa połączone ze sobą budynki kościelne - stary z XVII wieku oraz nowy z XX wieku. Zatrzymamy się na rynku z późnobarokowym ratuszem z wieżą zegarową. Odwiedzimy również sobór św. Mikołaja Cudotwórcy. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Sokółki. Zwiedzimy tu Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie prezentowane są ekspozycje poświęcone Tatarom oraz historii i etnografii ziemi sokólskiej. Następnie odwiedzimy Bohoniki. Tę niewielką wieś otrzymał od króla Sobieskiego rotmistrz Olejewski jako rekompensatę za niewypłacony żołd. Dziś nadal mieszkają tu potomkowie Tatarów, którzy opiekują się miejscowym meczetem, a leżący na porośniętym lasem wzgórzu mizar jest jedną z dwóch głównych nekropolii Tatarów w Polsce. Inną znaną miejscowością na szlaku tatarskim są Kruszyniany. W tutejszym meczecie posłuchamy o historii Tatarów polskich. Wizyta w „jurcie tatarskiej” da nam możliwość skosztowania specjałów kuchni tatarskiej (fakultatywnie). Następnie udamy się do Supraśla, gdzie „… pięć wieków temu mnichom to miejsce wskazał puszczony na wody Supraśli krzyż…” Najważniejszym zabytkiem miasta jest kompleks Prawosławnego Męskiego Monasteru pw Zwiastowania NMP wraz ze zrekonstruowaną cerkwią obronną w stylu gotycko-bizantyjskim. W dawnym pałacu Archimandrytów zwiedzimy Muzeum Ikon z kolekcją XVIII i XIX - wiecznych ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 27 - 55 zł/os, dodatkowo Muzeum Ikon ok. 8 - 16 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 150 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Sokółka, Polska
2. Bohoniki, Polska
3. Kruszyniany, Polska
4. Supraśl, Polska
5. Białystok, Polska
6. Tykocin, Polska

Komentarze