Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

USA - Zachodnie WybrzeÂże (+ Hawaje)

USA

  
13813
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

17.09 - 01.10.2018
samolot, Warszawa, Okęcie
Wg programu
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

17.09 - 01.10.2018 15 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 13813 PLN 06.10 - 20.10.2018 15 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 13813 PLN

Opis

bUSA - Zachodnie Wybrzeże (+ Hawaje) 2018:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do San Francisco. Transfer do hotelu.

bDzień 2:/b
SAN FRANCISCO
Całodzienne zwiedzanie miasta. Przejazd przez słynny most Golden Gate. Postój na punkcie widokowym po drugiej stronie mostu, skąd można zrobić udane zdjęcie panoramy San Francisco. Wjazd na wzgórze Twin Peaks, z którego rozpościera się rozległy widok na miasto. Przejazd przez dzielnicę Castro, znaną ze swobody obyczajowej, której mieszkańcy przyczynili się do rozsławienia miasta jako przykładu tolerancji. Na trasie główna ulica handlowa Market Street i Civic Center, kompleks budynków administracji miejskiej i przybytków kultury. Następnie przejazd kultowym tramwajem kablowym na znaną z filmów spadzistą uliczkę o ośmiu zakrętach Lombard Street. Po drodze widok na dzielnicę chińską. Następnie przejście ulicami w stronę wybrzeża. Chętni mogą spędzić wieczór nad Zatoką San Francisco, na obleganym przez turystów Fishermans Wharf, zrekonstruowanym pomoście nr 39 z licznymi sklepami i restauracjami. Dla chętnych (w miarę możliwości) fakultatywny rejs po Zatoce San Francisco, podczas którego opływa się wyspę Alcatraz, gdzie znajduje się dawne więzienie znane z kilku kultowych filmów (cena ok. 40 USD). Powrót do hotelu.

bDzień 3:/b
MONTEREY - CARMEL
Wyjazd z San Francisco na południe. Przyjazd na półwysep Monterey. Postój i spacer po odrestaurowanej części portowej miasta Monterey - od 1776 do 1846 roku stolicy kalifornijskich posiadłości Hiszpanii i Meksyku. Przejazd prywatną drogą widokową - 17-Mile Drive - prowadzącą wokół skalistego półwyspu nad oceanem. Postoje na punktach widokowych. Po drodze widok na luksusowe rezydencje. Krótki postój w miasteczku Carmel. Przejazd na nocleg.

bDzień 4:/b
SANTA BARBARA - LAS VEGAS
Przejazd do Santa Barbara. Spacer po zabytkowym centrum miasta z budynkami w stylu śródziemnomorskim, markowymi sklepami i modnymi restauracjami. Wyjazd w kierunku wschodnim, do stanu Nevada. Po drodze postój w Calico Ghost Town, miasteczku-widmie, w XIX wieku zamieszkanym przez poszukiwaczy srebra. Czas wolny na posiłek i zakupy oryginalnych pamiątek. Następnie przyjazd do światowej stolicy hazardu - Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po kasynach mieszczących się w oryginalnych hotelach, które budowano na wzór znanych zabytków światowych, takich jak Wenecja, egipska piramida, starożytny Rzym, zamek angielski, Nowy Jork, zamki nad Loarą, wieża Eiffla. Udział w ulicznych pokazach i atrakcjach.

bDzień 5:/b
P.N. WIELKIEGO KANIONU
Przejazd do stanu Arizona. Postój nad Wielkim Kanionem Kolorado - jednym z najwspanialszych tworów natury. Spacer południową krawędzią kanionu do najbardziej malowniczych punktów widokowych, skąd można podziwiać ogrom skalistych formacji i płynącą 1500 metrów poniżej rzekę Kolorado. W miarę możliwości przejazd do kina IMAX, w którym można obejrzeć film pokazujący części kanionu niewidoczne z górnej krawędzi. Opowiada on o dziejach zasiedlenia dna kanionu przez plemię indiańskie Anasazi i odkrycie go przez Hiszpanów. Przejazd w okolice Flagstaff na nocleg. Miejscowość leży blisko słynnej Route 66, łączącej Chicago z Los Angeles, zwanej matką wszystkich amerykańskich dróg.

bDzień 6:/b
FLAGSTAFF - SAN DIEGO
Przejazd z powrotem do stanu Kalifornia. Po drodze bezkresne tereny południowej Arizony i Kalifornii. Przejazd przez miasto Yuma, słynne dzięki znanemu westernowi 15:10 do Yumy. Przyjazd do San Diego. Spacer po Starym Mieście - odrestaurowana dzielnica hiszpańskich kolonizatorów; oryginalne domy, kramy, sklepiki i restauracje oferujące meksykańskie przysmaki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

bDzień 7:/b
SAN DIEGO
Zwiedzanie San Diego, miasta pięknie położonego nad oceanem i na licznych wzgórzach; jest ono ważnym portem marynarki wojennej - US Navy. Spacer przez Park Balboa - kompleks historycznych budynków w stylu baroku hiszpańskiego zbudowanych na otwartą w 1915 r. wystawę Panama-California, w których mieszczą się liczne muzea i sale wystawowe. Przejazd na półwysep Coronado i krótka wizyta w zabytkowym hotelu del Coronado. Jest to budynek w stylu wiktoriańskim, który ma ponad 100 lat i szczyci się tym, że nocowali w nim prezydenci USA oraz sławni aktorzy. Następnie spacer po Seaport Village, przypominającej elegancką wieś rybacką zabudowaną drewnianymi domkami. Przejście do zabytkowego centrum - Gaslamp Quarter; w pobliżu znajduje się oryginalna galeria handlowa - Horton Plaza. Dla chętnych możliwość rejsu po Zatoce San Diego lub wizyty na pokładzie lotniskowca-muzeum USS Midway. Przejazd do hotelu na nocleg.

bDzień 8:/b
SAN DIEGO - LOS ANGELES - HOLLYWOOD - SANTA MONICA
Rano przejazd z San Diego do Los Angeles. Krótki postój na Placita Olvera, gdzie założono osiedle El Pueblo, zaczątek Los Angeles. Obok znajduje się zabytkowy dworzec Union Station. Przejazd przez centrum i postój w miejscu, z którego widać nowoczesne obiekty kulturalne - sale koncertowe, muzea oraz ratusz. Przejazd do Hollywood i czas na spacer po Hollywood Boulevard z umocowanymi w chodniku setkami mosiężnych gwiazdek upamiętniających postaci amerykańskiego show-businessu. Wizyta w galerii handlowej mieszczącej się przy Teatrze Dolby (d. Kodak Theatre), gdzie wręcza się nagrody filmowe - Oscary. Chwila przed Teatrem Chińskim, gdzie można się przymierzyć do odcisków dłoni i stóp znanych aktorów. Przejazd w stronę oceanu i postój przy Rodeo Drive (najdroższe sklepy świata); w pobliżu znajduje się dzielnica milionerów Beverly Hills. Przejazd do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Santa Monica. Czas wolny na posiłek i spacer po gwarnym, handlowym deptaku; przejście na malownicze molo przez znaną z wielu filmów promenadę obsadzoną palmami. Przejazd do hotelu na nocleg.

bDzień 9:/b
LOS ANGELES - HONOLULU - WAIKIKI BEACH
Transfer na lotnisko. Wylot do Honolulu, stolicy stanu Hawaje, leżącej na wyspie Oahu. Po przylocie tradycyjne powitanie wieńcem lei. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Waikiki Beach, najsłynniejszym kurorcie wakacyjnym Hawajów. Czas wolny na spacer wzdłuż plaży i leżącej nad Oceanem Spokojnym głównej promenady.

bDzień 10:/b
HAWAJE - WAIKIKI BEACH (wyspa Oahu)
Czas wolny - odpoczynek na pobliskiej plaży. Wycieczka fakultatywna wokół wyspy Oahu z obiadem (ok. 105 USD). W programie liczne malownicze miejsca, m.in. zatoka Hanauma, morski gejzer Halona Blowhole, zatoka Waimea, świątynia mormonów, Sunset Beach. Krótki postój na słynnej plaży, gdzie co roku odbywają się światowe mistrzostwa surferów. Degustacja owoców na plantacji ananasów firmy Dole. Powrót do Waikiki Beach. Indywidualny spacer po nadmorskiej promenadzie i pasażach handlowych.

bDzień 11:/b
HAWAJE - WAIKIKI BEACH
Czas wolny na plaży. Dla chętnych fakultatywny wyjazd do skansenu Polynesian Cultural Center (Centrum Kultury Polinezyjskiej) w Laie (ok. 145 USD z obiadem). Zwiedzanie polinezyjskich wiosek reprezentujących archipelagi - Markizy, Fidżi, Samoa, Tonga, Hawaje, Markizy, Tahiti i wyspy Nowej Zelandii. Pokaz filmu o rafie koralowej w technice IMAX, na ekranie o wysokości 7 metrów. Przedstawienie folklorystyczne na wodzie. Po południu tradycyjna uczta hawajska - luau (szwedzki stół). Wieczorem - wspaniała rewia - tańce z elementami baletu, pokazy laserowe, muzyka na tradycyjnych instrumentach. Powrót do hotelu.

bDzień 12:/b
HAWAJE - HONOLULU
Czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Dla chętnych fakultatywne zwiedzanie największych atrakcji Honolulu (ok. 50 USD). W programie - przejazd do historycznego miejsca bliskiego pamięci wszystkich Amerykanów - Pearl Harbor, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca ataku Japończyków na ten port w 1941 roku i zatopienia wielu statków. Do jednego z nich - zanurzonego pod wodą pancernika USS Arizona - można dopłynąć specjalną łodzią.

bDzień 13:/b
Transfer na lotnisko. Przelot do jednego z portów lotniczych w USA.

bDzień 14:/b
Wylot do Europy.

bDzień 15:/b
Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
1000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 35 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
* 12 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 3800 PLN,
* 12 śniadań,
* napiwki dla kierowców,
* opiekę polskiego pilota-przewodnika,
* ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, bagaż)

bUWAGA !:/b
* Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.br /br /Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe - 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu - potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
* Na bilety wstępu do parków i innych atrakcji należy zabrać ze sobą ok. 50 USD.
* Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 USD dziennie.

bTerminy:/bbr17.09 - 01.10.2018, 13800.00 PLNbr06.10 - 20.10.2018, 13800.00 PLNbr

Komentarze