Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa 8 dni samolotem

Kraje Nadbałtyckie

  
3999.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

26.05 - 02.06.2024
samolot, Warszawa, Okęcie
2 posiłki
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

26.05 - 02.06.2024 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
3679 PLN
07.07 - 14.07.2024
8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
3679 PLN
11.08 - 18.08.2024 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
3679 PLN
08.09 - 15.09.2024 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
3679 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Jurmała – Ryga (1 nocleg) – Tallin (2 noclegi) – Saaremaa – ok. Parnawy (1 nocleg) – Ventspils (1 nocleg) – Liepaja – Połąga – ok. Kłajpedy (2 noclegi)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Rygi (bezpośredni lot trwa ok. 1 godz. 30 min). Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, m.in. Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska, plac Livski. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, dwie średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Wizyta w muzeum morskim, który stanowi największą chlubę estońskiego muzealnictwa – Seaplane Harbour. Niezwykle nowoczesne muzeum morskie jest położone na terenach starego osiedla rybackiegoj. Historia estońskiej żeglugi oraz marynarki wojennej wciąga bez reszty. Przechadzki między minami morskimi, wizyta w środku olbrzymiej estońskiej łodzi podwodnej Lembit (jedyna istniejąca przedwojenna jednostka Marynarki Wojennej Estonii z 1938 roku), a także podziwianie lekkich omeg oraz nowoczesnych łodzi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 4:
Wczesne śniadanie lub suchy prowiant. Przejazd do Virtsu. Przeprawa promem na wyspę Muhu i przejazd po grobli na wyspę Saaremaa (największa wyspa Estonii na Morzu Bałtyckim, której symbolami są chleb, piwo i wiatraki). Zwiedzanie m.in. jezioro pometeorytowe Kaali (miejsce kultu pogańskiego), wybrzeże wapienne, latarnia morska, XIII i XIV wieczne obiekty sakralne, „żywe” skanseny (Koguva). Kuressaare – stolica wyspy Saaremaa, z jedynym w krajach Bałtyckich całkowicie zachowanym zamkiem średniowiecznym. Powrót na ląd i przejazd w okolicy Parnawy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd wzdłuż Zatoki Ryskiej do Ventspils (Windawa) – ośrodek sportowy i duży port morski, zamek Kawalerów Mieczowych, mosty murowane. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd do Liepaja (Lipawa). Zwiedzanie miasta, m.in. kościół Św. Trójcy, luterańska świątynia, zbudowana w XVIII w., na uwagę zasługuje ołtarz i organy, które do XX wieku były największymi na świecie. Jedna z dzielnic – Karosta – dawna radziecka baza nadmorska, dawne radzieckie więzienie. Dalsza podróż do Połągi – największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesycony zapachem żywicy sosnowych lasów. Miasto datuje swe początki w XII wieku. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło – ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria – m.in. także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku Felicjan Tyszkiewicz wybudował neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu – zwiedzanie muzeum. Przejazd do w okolice Kłajpedy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek lub dla chętnych przeprawa do Mierzei Kurońskiej – malownicze wydmy i przepiękne kolorowe rybackie chaty, wspaniałe plaże i czyste morskie powietrze, a w miejscowości Juodkrante – Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Czas wolny na wypoczynek nad morzem (dodatkowo płatne). Powrót do współczesnego miasta Kłajpedy, spacer z pilotem po małej starówce, zwiedzanie m.in. secesyjne kamieniczki i teatr. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 70 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Morskim oraz Delfinarium w Kłajpedzie. Transfer na lotnisko w Połądze. Wylot do kraju. Lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych (bezpośredni lot trwa ok. 1 godz. 20 min.).
Całość trasy: ok. 1600 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot samolotem rejsowym Warszawa-Ryga, Połąga-Warszawa
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• bagaż podręczny oraz rejestrowany do 20 kg
• 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• 7 śniadań i 7 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP* 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) *CP - ewentualne zaostrzenie choroby przewlekłej - w standardzie ubezpieczenia

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 210 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opieka rezydenta, przeprawa promem na wyspę Saaremaa, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery oraz transport podczas zwiedzania, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 900 zł
• wycieczka na Mierzeję Kurońską 35 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program zwiedzania będzie realizowany razem z grupą autokarową.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem (dvd, wc, barek, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja, dvd).
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
9. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Ryga, Łotwa
2. Tallinn, Estonia
3. Saaremaa, Sarema, Estonia
4. Ventspils, Łotwa
5. Liepaja, Łotwa
6. Połąga, Litwa
7. Kłajpeda, Litwa
8. Nida, Litwa

Komentarze