Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

BESKID ŚLĄSKI I ŻYWIECKI - 4 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Koniaków, Szczyrk, Wisła, Góra Żar

1549.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

26.04 - 29.04.2025
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

26.04 - 29.04.2025
4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1549 PLN
10.07 - 13.07.2025
4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1599 PLN
05.08 - 08.08.2025 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1649 PLN
04.09 - 07.09.2025 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1599 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

BESKID ŚLĄSKI I ŻYWIECKI - PSZCZYNA, KONIAKÓW, WISŁA, USTROŃ, SZCZYRK, ŻYWIEC, BIELSKO-BIAŁA, GÓRA ŻAR

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Pszczyny – miasta nazywanego Perłą Górnego Śląska. Jednym z najcenniejszych zamków w naszym kraju jest dawna rezydencja książąt Hochberg von Pless, określana mianem „śląski Wersal”. Pełen uroku jest także pszczyński rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Żywca. Miasto słynie z pięknych zabytków, żywo kultywowanej kultury i wyśmienitego piwa. Historia tutejszego zespołu pałacowo-parkowego sięga XV stulecia, a ostateczny kształt nadali mu Habsburgowie, którzy byli właścicielami Państwa Żywieckiego do 1944r. W XV wieku mieszczanie żywieccy postanowili wznieść własny kościół parafialny, podniesiony do rangi konkatedry Narodzenia NMP pod koniec XX wieku. Obecna zabudowa rynku pochodzi z końca XIX wieku, a wizytówką miasta jest pięknie odrestaurowany ratusz. Browar w Żywcu założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe Muzeum Browaru, którego zwiedzanie kończy degustacja piwa lub soku. Następnie udamy się na Górę Żar. Na szczycie powita nas piękna panorama oraz zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Koniakowa. Jest to najwyżej położona wieś w Beskidzie Śląski, znany przede z wyrobu koronkowych ozdób i części garderoby. Wiele ciekawych koniakowskich koronek, „uheklowanych” arcydzieł, możemy zobaczyć w Muzeum Koronki, które mieści się Izbie Pamięci Marii Gwarek. Następnie udamy się do Wisły – rodzinnego miasta Adama Małysza. W budynku dawnej karczmy z 1794 r. usytuowanej w centrum miasta ma swoją siedzibę Muzeum Beskidzkie im A. Podżorskiego prezentujące kulturę materialną górali Beskidu Śląskiego. Na Szlaku Architektury Drewnianej znalazł się pałacyk myśliwski Habsburgów, do którego zjeżdżała europejska arystokracja na polowania na głuszce. Odwiedzimy również Szczyrk. Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem miasta jest liczący ponad 200 lat kościół św. Jakuba, podniesiony do godności sanktuarium w 2011r. Na zakończenie dnia proponujemy krótki spacer po Ustroniu. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Bielska-Białej. Niezapomnianych wrażeń dostarczy wjazd kolejką linową na szczyt Szyndzielni. W trakcie jazdy i ze szczytu góry będzie można podziwiać piękną panoramę Bielska-Białej i Beskidów. Proponujemy również krótki spacer po Bielsku-Białej, mieście nazywanym „Małym Wiedniem”. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 89 - 145 zł/os, Browar w Żywcu ok. 25 - 45 zł/os, Kolej Linowa na Szyndzielnię 33 - 43 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Wisła, Polska
2. Żywiec, Polska
3. Szczyrk, Polska
4. Bielsko-Biała, Polska
5. Pszczyna, Polska
6. Koniaków, Polska
7. Ustroń, Polska
8. Góra Żar, Polska

Komentarze