Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Bułgaria Znana i Nieznana 8 dni samolotem

Kraje Bałkańskie

  
4999.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

29.04 - 06.05.2023
samolot, Warszawa, Okęcie
2 posiłki
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

29.04 - 06.05.2023 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
4599 PLN
03.06 - 10.06.2023 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
4599 PLN
02.09 - 09.09.2023 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
4599 PLN
07.10 - 14.10.2023 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
4415 PLN

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Sofia (2 nocleg) – Monastyr Rylski – Płowdiw – południowe wybrzeże (4 noclegi) – Sozopol – Nesebyr – Dolina Królów Trackich – Dolina Róż – Szipka – Etyr – Wielkie Tyrnowo (1 nocleg) – Sofia

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Sofii - stolicy Bułgarii. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Sofii, m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru – największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie, m.in. Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Sozopolu (płatne dodatkowo) – zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Nesebyru (płatne dodatkowo) – starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in. zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Wieczorek folklorystyczny z regionalną kuchnią bułgarską oraz winem. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III – jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd w okolice Wielkiego Tyrnowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Wielkiego Tyrnowa – twierdza Carewec z Wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Transfer na lotnisko. Popołudniowy wylot do kraju. Trasa ok. 250 km.
Całość trasy: ok. 1400 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot samolotem rejsowym Warszawa-Sofia-Warszawa
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• bagaż podręczny do 8 kg
• 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 7 śniadań i 6 obiadokolacji (bez napojów)
• opiekę pilota/rezydenta
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 PLN, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu: 225 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, wieczór bułgarski, opłaty administracyjne oraz wjazdowe do niektórych miast i regionów, transfery i transport podczas zwiedzania, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

DOPŁATA OPCJONALNA:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 690 zł
• bagaż rezerjestrowany do 20 kg: 400 zł
• wycieczka do Sozopolu: 30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
• wycieczka do Nesebyru: 30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program zwiedzania będzie realizowany razem z grupą autokarową.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem.
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
9. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Sofia, Bułgaria
2. Płowdiw, Bułgaria
3. Sozopol, Bułgaria
4. Nesebyr, Bułgaria
5. Szipka, Bułgaria
6. Veliko Tarnovo, Bułgaria

Komentarze