Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

BURSZTYNOWY SZLAK BAŁTYCKI - 5 dni

KRAJE BAŁTYCKIE

  

Łotwa, Estonia, Litwa, Helsinki

1799.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

01.05 - 05.05.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

01.05 - 05.05.2024
5 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1799 PLN
29.05 - 02.06.2024
5 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1849 PLN
03.07 - 07.07.2024
5 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1849 PLN
07.08 - 11.08.2024 5 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1899 PLN
18.09 - 22.09.2024 5 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1899 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

BURSZTYNOWY SZLAK BAŁTYCKI - RYGA, TALLINN, HELSINKI, WILNO

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Litwę, Łotwę do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy na zwiedzanie Rygi. W trakcie spaceru podziwiać będziemy Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, Kościoły św. Jakuba i św. Piotra, Parlament, średniowieczny zespół kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Małą i Wielką Gildię Kupiecką, Katedrę Luterańską oraz inne obiekty na Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd przez Łotwę, Estonię do Tallinna, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu: I grupa może wykorzystać dzień na indywidualne zwiedzanie Tallina, II grupa wyruszy na całodzienną wycieczkę do Helsinek (dodatkowo płatna). Przeprawimy się promem przez Zatokę Fińską a następnie w trakcie spaceru po Helsinkach zobaczymy najciekawsze obiekty miasta m.in.: Kościół Temppeliaukion wykuty w skale, Plac Senacki z Katedrą Luterańską, Uniwersytetem i Pałacem Rządowym oraz Sobór Uspieński. Wieczorem powrócimy promem do Tallinna. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, rozpoczniemy zwiedzanie Tallina. Przewodnik miejski poprowadzi nas przez Górne Stare Miasto ze wzgórzem Toompea i Soborem Aleksandra Newskiego, otoczone murami miejskimi z basztami Wysoki Herman i Gruba Małgorzata oraz Dolne Stare Miasto ze średniowiecznym rynkiem z ratuszem miejskim, zespołem kamieniczek Trzy Siostry czy Domem Wielkiej Gildii. Następnie przez Estonię, Łotwę, Litwę pojedziemy do Wilna, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzimy wileńskie Stare Miasto, na terenie którego zobaczymy Ostrą Bramę z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Kościół św. Kazimierza i św. Teresy, Plac Ratuszowy, Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława z Kaplicą Królewską, Plac Katedralny z pomnikiem Gedymina. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi hotele **/*** (tj. 1 nocleg w Rydze, 2 noclegi w Tallinnie, 1 nocleg w Wilnie) - pokoje 2 osobowe z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat klimatycznych, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 75 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Fakultatywnej przeprawy promowej i zwiedzania Helsinek, koszt 340 zł/os. (płatne w biurze).
Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 390 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Ryga, Łotwa
2. Tallin, Estonia
3. Helsinki, Finlandia
4. Wilno, Litwa

Komentarze