Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

KARLSKRONA - 3 DNI

SKANDYNAWIA

  

Karlskrona

1299.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

23.07 - 25.07.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

23.07 - 25.07.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1299 PLN
03.09 - 05.09.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1299 PLN

Opis

Program:

KARLSKRONA, GDAŃSK

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Gdańska.1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto "Bałtyckiej Europy". Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta czyli Drodze Królewskiej. Na Długim Targu zachwycają pięknymi elewacjami kamienice, ratusz, Dwór Artusa, dom Uphagenów czy Złota Brama. Tu też odnajdziemy fontannę Neptuna będącą symbolem miasta. Idąc deptakiem nad Motławą zwanym Długim Pobrzeżem bez trudu odnajdziemy charakterystyczną sylwetkę gdańskiego żurawia oraz wyspę Ołowiankę. Koroną Gdańska nazywana jest bazylika Mariacka uznawana za jeden z największych ceglanych kościołów na świecie. Przejazd na przystań promową, zaokrętowanie na prom, wyjście promu z Gdyni (Polska) do Karlskrony (Szwecja), ciepła kolacja (płatna dodatkowo), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wyokrętowaniu udamy się na zwiedzanie Karlskrony czyli „korony Karola” – zabytkowego miasta położonego na 30 wyspach. Z punktu widokowego będziemy mogli spojrzeć na panoramę archipelagu i centrum miasta, a z Nabrzeża Królewskiego widoczny jest port wojenny i jedyny zachowany bastion Aurora stanowiący fragment siedemnastowiecznych umocnień wyspy. Zbudowany w 1685 roku kościół Admiralicji jest największą drewnianą świątynią w Szwecji. Dumą mieszkańców Karlskrony jest największy w Skandynawii rynek starego miasta. Przy rynku wzrok przyciągają kościół Świętej Trójcy z charakterystyczną kopułą, barokowy kościół Fryderyka czy zabytkowy ratusz oraz monumentalny pomnik króla Karola XI. Najciekawszym fragmentem miasta jest dzielnica Björkholmen, zamieszkiwana niegdyś przez marynarzy i stoczniowców, gdzie do dziś zachowała się tu zabytkowa zabudowa. Targ Rybny jest miejscem, gdzie odbywają się niektóre większe imprezy w mieście. Największą atrakcją Karlskrony jest położone na wyspie Stumholmen Muzeum Marynarki Wojennej z imponującą kolekcją marynistyczną i podwodnym tunelem, z którego można podziwiać wrak żaglowca. Przejazd na przystań promową, zaokrętowanie na prom, wyjście promu z Karlskrony (Szwecja) do Gdyni (Polska), ciepła kolacja (płatna dodatkowo), nocleg.

3 dzień: śniadanie na promie, przyjście promu do Gdyni, wyokrętowanie. Zwiedzanie Gdyni: w porcie zobaczymy najstarszy na świecie niszczyciel ORP Błyskawicę oraz żaglowiec Dar Pomorza – obie jednostki są obiektami muzealnymi. W gdyńskim Akwarium możemy zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), 2 przeprawy promami Gdynia - Karlskrona (Szwecja) oraz Karlskrona (Szwecja) - Gdynia, zakwaterowanie: 2 noclegi - zakwaterowanie na promie – kabiny wewnętrzne 2,3,4 os. z łazienką, wyżywienie: 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 150-250 koron szwedzkich (płatne obligatoryjnie pilotowi), w Polsce ORP Błyskawica ok. 19 - 30 zł/os,  Akwarium Gdyńskie ok. 24 - 38 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 2 ciepłych kolacji; koszt 240 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne:  Przeprawa na każdym odcinku realizowana jest innym promem (konieczność wykwaterowania i ponownego zakwaterowania na drugą noc) Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do kabiny 1 osobowej: wg cennika imprezy. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Karlskrona, Szwecja
2. Gdańsk, Polska
3. Gdynia, Polska

Komentarze