Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

LONDYN - 6 dni

WIELKA BRYTANIA

  

Londyn

2799.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

25.06 - 30.06.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

25.06 - 30.06.2024 6 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2799 PLN
03.09 - 08.09.2024 6 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2799 PLN

Opis

Program:

LONDYN

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Niemcy, Francję (przeprawa promem lub Eurotunelem) do Wielkiej Brytanii.

2 dzień: przyjazd do Londynu – stolicy Zjednoczonego Królestwa, jednego z największych miast w Europie i na świecie, które stanowi zlepek praktycznie wszystkich kultur świata. W położonym w środkowej części miasta nad Tamizą City of Westminster skupione są instytucje rządowo-polityczne, ambasady, teatry, kina i muzea. Sercem brytyjskiej monarchii i siedzibą królowej Elżbiety II jest pałac Buckingham uznawany za największy w świecie pałac królewski nadal pełniący swoją funkcję. Natomiast siedzibą parlamentu jest pałac Westminsterski, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest wieża Elżbiety ze słynnym Big Benem - największym zegarem w Wielkiej Brytanii. Tuż obok znajduje się opactwo Westminsterskie z kolegiatą św. Piotra, w której koronowani byli wszyscy władcy Anglii. Z kolei główną katolicką świątynią jest zbudowana w stylu neobizantyjskim katedra Westminsterska. Jednym z najsłynniejszych miejsc w centrum Londynu jest ulica Downing Street, gdzie znajduje się siedziba premiera i kanclerza skarbu. Pośród budynków rządowych przy placu Defilad odnajdziemy koszary królewskiej straży konnej (Horse Guards). Następnie udamy się do centralnego Londynu, którego sercem jest Trafalgar Square – plac powstały w XIX wieku na miejscu dawnych stajni królewskich. Najwspanialszym budynkiem przy placu jest gmach Galerii Narodowej z dziełami największych mistrzów malarstwa z całej Europy. Najbardziej znanym skrzyżowaniem i placem jest Piccadilly Circus fontanną oraz gigantyczną reklamą świetlną na jednym z budynków. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu czeka nas dalsze zwiedzanie miasta. Samodzielną jednostką administracyjną w samym centrum Londynu jest City of London, gdzie skupiona jest większość działalności handlowej, bankowej i ubezpieczeniowej Wielkiej Brytanii. W samym centrum tego finansowego miasteczka znajduje się monumentalna, anglikańska katedra St. Paul’s zbudowana w XVIII wieku jako symbol odrodzenia Londynu. Natomiast na obrzeżach City of London znajduje się Tower of London. Ta zbudowana w XI wieku siedziba władców Anglii w swojej historii była pałacem, fortecą, więzieniem i zoo, obecnie są tu przechowywane insygnia koronacyjne. Stąd kilka kroków dzieli nas od Tower Bridge, jednego z najbardziej rozpoznawalnych mostów świata. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu czas przeznaczony na indywidualne zwiedzanie Londynu. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu proponujemy czas na indywidualne odwiedzenie British Museum, które jest jednym z największych w świecie muzeów historii starożytnej lub działającej od XIX wieku Galerię Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Szczególnie miłośnikom mody przyda się czas wolny na Oxford Street - najsłynniejszej ulicy handlowej w Londynie. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, przeprawa promem lub Eurotunelem, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: powrót do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi hotel turystyczny **/*** na przedmieściach Londynu - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 145 GBP (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. Dla chętnych: Galeria Figur Woskowych Madame Tussaud’s i London Eye - koszt ok 40 GBP.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 470 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport ! (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów będzie realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Londyn, Wielka Brytania
2. Tower Hill, Londyn, Wielka Brytania
3. British Museum, Londyn, Wielka Brytania

Komentarze