Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

NYSA I ZAPOMNIANE ZABYTKI ŚLĄSKA - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Nysa, Moszna, Głogówek, Paczków, Prudnik

1099.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

24.05 - 26.05.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

24.05 - 26.05.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
05.07 - 07.07.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
20.08 - 22.08.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
04.10 - 06.10.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

NYSA I ZAPOMNIANE ZABYTKI ŚLĄSKA - PACZKÓW, OTMUCHÓW, NYSA, PRUDNIK, MOSZNA

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Paczkowa. Miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Tuż za murami zachował się owiany licznymi legendami dom kata. Nad miastem góruje monumentalny kościół św. Jana Ewangelisty oraz renesansowa wieża ratusza. Okalające rynek kamieniczki reprezentują różne style, a najstarsze pochodzą z ok. 1500 roku. W starych budynkach gazowni miejskiej możemy zobaczyć zbiory Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa. Przez stulecia było to ulubione miasto biskupów wrocławskich, którzy byli fundatorami zachowanego do dziś zamku z otaczającymi go murami, kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego czy ratusza. Pozostałością po murach miejskich jest wieża „Wróbla”. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się na zwiedzanie czterech miast leżących na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska. Nysa przez kilkaset lat była stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Pozostałościami dawnych murów miejskich są wieże Bramy Ziębickiej i Bramy Wrocławskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. W Prudniku dowiemy się o burzliwych losach tutejszego klasztoru franciszkanów, który był miejscem internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Głogówek był szczególnie popularny wśród polskich elit podczas potopu szwedzkiego. W manierystycznym zamku rezydował Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. W pobliżu zamku zobaczymy jedyną zachowaną bramę zwaną Zamkową i basztę strażniczo-więzienną. Swoistą ciekawostką architektoniczną jest domek loretański w kościele przy klasztorze franciszkanów. Wokół stojącego na rynku renesansowego ratusza zachowały się również zabytkowe kamieniczki. Leżące tuż przy granicy z Czechami Głuchołazy początkowo założone zostały jako warownia pogranicza. Od czasów średniowiecza zachował się układ urbanistyczny z rynkiem i fragmentami murów miejskich, kilkakrotnie przebudowywany kościół św. Wawrzyńca oraz staromiejskie kamieniczki. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - „bajkowy” zamek rodu Tiele-Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 69 - 99 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2022 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Nysa, Polska
2. Moszna, Polska
3. Otmuchów, Polska
4. Głogówek, Polska
5. Prudnik, Polska
6. Głuchołazy, Polska

Komentarze