Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Odlotowy Mediolan z Krakowa

Włochy

  
1880.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

02.05 - 05.05.2024
samolot, Kraków
Śniadania
1 osoba
Organizator: SOLTOURS2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

02.05 - 05.05.2024
4 dni Samolot, Kraków
Rezerwuj
Wyprzedane
1880 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

W programie - MEDIOLAN, Fakultet: ALPEJSKIE JEZIORA1 dzień
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed wylotem. Odprawa. Przelot na lotnisko Mediolan Malpensa. Transfer do hotelu. Przejazd metrem do dzielnicy Navigli - miejsca znanego z kanałów i brukowanych ulic, które wypełnione są galeriami sztuki współczesnej i sklepami ze starociami. Okolica ta pełni istotną rolę w życiu nocnym Mediolanu. Jest tu szeroki wybór lokali gastronomicznych, od pizzerii i nadbrzeżnych trattorii do oryginalnych klubów na barkach. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.2 dzień
Śniadanie. Przejazd metrem do bazyliki św. Ambrożego – patrona miasta. Jest to jeden z najstarszych i najważniejszych kościołów Mediolanu. Święty Ambroży zasłynął jako twardy obrońca katolicyzmu. Przejście do Parco Sempione – spacer po urokliwym parku pod Castello Sforzesco. średniowieczny zamek, dawną rezydencję rodziny Viscontich a następnie Sforzów, obecnie muzeum z dziełami sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Przed centralnym wejściem do zamku, na Piazza Castello, można zobaczyć tytułową fontannę Fontana di Piazza Castello w kształcie ciasta i często przez mediolańczyków zwaną „tortem weselnym”. Za fontanną znajduje się główna brama i główna wieża zamku - Wieża Filareta, która jest najwyższą (71 metrów) i prawdopodobnie najbardziej imponującą wieżą zamkową. Przejście głównym wejściem na dziedziniec, skąd możemy podziwiać urok dziedzińca oraz zamek z zewnątrz. Następnie przejście do najbardziej klimatycznej dzielnicy Mediolanu - Brera, dzielnicy artystów i bohemy. Spacer po wąskich i krętych uliczkach. Kolejnym punktem programu zwiedzania jest plac della Scala, w centrum którego stoi pomnik Leonardo da Vinci oraz opera La Scala – jedna z najbardziej znanych scen operowych świata. Następnie spacer po niezwykle eleganckim centrum handlowym Galerii Vittorio Emanuele, podczas którego można podziwiać neorenesansowe kamieniczki, w których znajdują się obecnie butiki znanych projektantów, restauracje i kawiarnie. Przejście na słynny Piazza del Duomo. Zwiedzanie - Duomo - gotyckiej katedry, symbolu miasta, największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie, mogącej pomieścić ponad 40 tysięcy osób, zwanej przez niektórych "poematem w marmurze", która od wieków zadziwia swoją wspaniałością mieszkańców i gości z całego świata. Cechami charakterystycznymi tej wspaniałej katedry Duomo są: pokrywające ją białe marmury, liczne posągi i rzeźby, bardzo kolorowe szklane okna, a przede wszystkim charakterystyczne iglice. Jedną z największych atrakcji Mediolanu jest spacer po dachu Duomo, na który można wejść po schodach lub wjechać windą za dodatkową opłatą. Indywidualny spacer wśród pinakli z pięknym widokiem na Mediolan i okolice pozostawia niezapomniane wrażenia. Czas wolny. Proponujemy indywidualne zwiedzanie Pinakoteki Brera – jednej z najbardziej znanych w Europie galerii sztuki, w której można podziwiać wyróżniające się dzieła włoskich malarzy jak m.in. Cavaletta, Caravaggia i Rafaela lub spacer najważniejszą ulicą mediolańskiej dzielnicy mody – Montenapoleone, przy której znani projektanci mody mają ekskluzywne butiki m.in. Prada, Versace, Armani, Cartier. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień
śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka fakultatywna nad Jezioro Maggiore. Przejazd do alpejskiej miejscowości Stresa. Rejs statkiem na wyspy Boromejskie - Isola Bella z barokowym pałacem i przepięknymi tarasowymi ogrodami z licznymi rzeźbami i fontannami, Isola dei Pescatori, z klimatycznymi uliczkami, która jako jedyna jest zamieszkana, a jej mieszkańcy trudnią się głównie rybołówstwem, Isola Madre z pałacem z XVI wieku i imponującymi ogrodami angielskimi. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Złożenie bagaży. Czas wolny. Dla chętnych przejazd metrem do dzielnicy XXI wieku - Porta Nuova. Godzinny spacer, podczas którego można podziwiać nowoczesną architekturę, interesujące budynki o zdecydowanych kształtach, najwyższy we Włoszech drapacz chmur, przeszklone wieżowce i jedyne w swoim rodzaju budynki z tarasami porośniętymi drzewami i imponującą zielenią. Pomysł powstania futurystycznej dzielnicy pojawił się w 2000 roku, pracowało nad nim 20 architektów z 8 państw. Powrót do hotelu. Transfer busem lub autokarem na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Cena zawiera:

- przelot do/z Mediolanu (lot kursowy liniami Wizz Air), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 40x30x20 cm)

- 3 noclegi w hotelu **** na obrzeżach Mediolanu (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami) www. iH Hotels Milano St. John (ih-hotels.com),

- 3 śniadania,

- opiekę pilota-przewodnika,

- ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW i bagażu

- opłatę na TFG i TFP

Przewidywany koszt realizacji programu: transfery: lotnisko Malpensa–hotel i hotel-lotnisko, środków komunikacji miejskiej, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, słuchawek, city tax i innych obligatoryjnych opłat: 135 €.

Dodatkowo dla chętnych:

- winda na dach Duomo 15 €,UWAGA - podczas zwiedzania Mediolanu korzystamy z miejskich i podmiejskich środków komunikacji.

Program fakultatywny:

wycieczka fakultatywna nad Jezioro Maggiore (min.30 osób) z rejsem na wyspy Boromejskie: Bella, Madre i Pescatori oraz zwiedzeniem z przewodnikiem (min. 18 osób) pałaców na wyspie Bella i Madre - 80 € + koszt biletu: Isola Bella - indywidualny 22 €, grupowy 20 €, Isola Madre – indywidualny 19 €, grupowy 17 €. Bilet łączony Bella i Madre indywidualny 34 €, grupowy 30 €. Bilet grupowy min. 18 osób.

Świadczenia

Cena zawiera: 3 noclegi w hotelu ***/**** na obrzeżach Mediolanu (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami), 3 śniadania, przelot do/z Mediolanu (lot kursowy liniami Wizz Air), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 40x30x20 cm), opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW i bagażu

 

 
Cena nie zawiera: Przewidywany koszt realizacji programu: transfery: lotnisko Malpensa–hotel i hotel-lotnisko, środków komunikacji miejskiej, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, słuchawek, city tax i innych obligatoryjnych opłat: 135 €.

Dodatkowo dla chętnych: 

- winda na dach Duomo 15 €,

- pinacoteca Brera -15 €

Wycieczka fakultatywna nad Jezioro Maggiore (min.30 osób) z rejsem na wyspy Boromejskie: Bella, Madre i Pescatori oraz zwiedzeniem z przewodnikiem (min. 18 osób) pałaców na wyspie Bella i Madre - 80 €

+ koszt biletu:

Isola Bella - indywidualny 22 €, grupowy 20 €,
Isola Madre – indywidualny 19 €, grupowy 17 €.
Bilet łączony Bella i Madre indywidualny 34 €, grupowy 30 €.
Bilet grupowy min. 18 osób.

 

Dopłaty:

- usługa WIZZ PRIORITY - dodatkowy bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm: od 360 zł

- dopłata do pokoju 1-os.: 450 zł

---------------------------------------------------------------------------------------

GODZINY LOTÓW - TERMIN: 02.05-05.05.2024

KRK-MXP 13:00 - 14:55 

MXP-KRK 21:30 - 23:25

 

Kolejność zwiedzania oraz godziny wylotów mogą ulec zmianie

Komentarze