Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Odlotowy Rzym 4 dni z Krakowa

Włochy, Rzym

  
2190.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

08.03 - 11.03.2024
samolot, Kraków
2 posiłki
1 osoba
Organizator: SOLTOURS2

Opis

Program:

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice - 2. godz. przed wylotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Przejazd autokarem lub busem do Castel Gandolfo – letniej rezydencji papieskiej, spacer po miasteczku, panorama ze wzgórza na jezioro Albano. Przejazd do hotelu. Czas wolny nad morzem, dla chętnych spacer do centrum Anzio, zwiedzanie m.in. pozostałości po willi Nerona (program z dnia 1. może być zrealizowany w dniu ostatnim, w zależności od godzin lotów). Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie - Muzea Watykańskie* i Kaplica Sykstyńska*, bazylika św. Piotra – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca św. Jana Pawła II, Groby Papieskie. Czas wolny. Przejazd na zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu Starożytnego - Plac Wenecki, Panteon (w okresie XI-III tylko z zewnątrz), Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Więzienie Mamertyńskie, Łuk Konstantyna oraz Koloseum i Palatyn z zewnątrz. Czas wolny. Przejście obok Teatru Marcellusa i głównej synagogi rzymskiej. Zwiedzanie Rzymu Romantycznego - Piazza Mattei – Fontana delle Tartarughe, Campo dei Fiori, plac Navona, kościół Santa Maria Sopra Minerva, Fontanna di Trevi, Piazza Colonna, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie (możliwe w formie suchego prowiantu). Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub realizacja zwiedzania z dnia 1. (w zależności od godzin lotów). Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.*/ Uwaga, miejsce "bez Muz. Wat, na zapytanie" - w terminie 8-11.03.2024 nie mamy już miejsc na grupowe zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej z przewodnikiem. Dla osób, które zakupią ten wariant, możliwe zwiedzanie indywidualne (obok grupy, jednak bez słuchawek) lub w tym czasie czas wolny (ok. 2-3 godziny) i przejście do kolejki na indywidualne zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Gdy nie wchodzisz do Muzeów i Kaplicy Sykstyńskiej koszty zwiedzania będą niższe o ok. 40 euro.

Zakwaterowanie:

Grand Hotel Dei Cesari ***/**** położony nad morzem Tyrreńskim, znajduje się w Anzio, przy promenadzie, w cichym miejscu, kilka minut od centrum miasteczka. Hotel posiada 108 pokoi - 72 pokoje w budynku czterogwiazdkowym, w którym znajduje się pełna infrastruktura obiektu oraz 36 pokoi w osobnej części trzygwiazdkowej położonej bezpośrednio przy plaży (pokoje z balkonami, z widokiem na morze). Wszystkie pokoje z łazienkami, w pełni umeblowane, posiadają - klimatyzację, minibar, TV, telefon, suszarkę. Do dyspozycji gości są - prywatna plaża na tarasie i basen (za opłatą 8 euro za dzień od osoby), solarium, centrum fitness, restauracja, bar, parking, transfery busem do miasta, wynajem rowerów, gry dla dzieci, bilard i salon TV oraz wiele innych atrakcji (za dodatkową opłatą). Hotel znajduje się około 50 km od centrum Rzymu, dokąd w łatwy sposób dojechać można kolejką (ok. 60 minut), której przystanek znajduje się niedaleko hotelu. Bezpłatne plaże ogólnodostępne znajdują się ok. 200 m od hotelu.
Nasi Klienci będą zakwaterowani w trzygwiazdkowej części hotelu, połączonej przejściem z głównym budynkiem. Istnieje możliwość zakwaterowania za dopłatą w budynku głównym, w części czterogwiazdkowej (na zapytanie).

Wyżywienie: śniadania w formie słodkiego bufetu (dodatkowo serwowana - szynka i ser), obiadokolacje serwowane (przystawka, danie główne i deser). Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Strona hotelu - www.hoteldeicesari.com.
Uwagi praktyczne:

Bilety do Muzeum Watykańskiego są kupowane na 2 miesiące przed wyjazdem. Dla osób, które zdecydują się na udział w wycieczce w terminie krótszym nie możemy gwarantować biletów do Muzeum Watykańskiego. Zakup biletów będzie się odbywał na bieżąco w miarę wolnych miejsc.

Świadczenia

Cena zawiera: 3 noclegi w hotelu Grand Hotel Dei Cesari ***/**** w Anzio (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 3 śniadania (w przypadku wczesnego wylotu - w ostatnim dniu śniadanie w formie suchego prowiantu), 3 obiadokolacje (*w przypadku późnego przylotu - zamiast obiadokolacji w 1. dniu - obiad w dniu ostatnim), przelot do/z Rzymu (lot kursowy liniami Wizz Air), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 40x30x20 cm), opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe i Covid), NNW i bagażu.

 

 
Cena nie zawiera: Przewidywany koszt realizacji programu (płatne na miejscu): transferów lotnisko– hotel–lotnisko, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej, ew. autokaru lub busa na przejazdy do Rzymu, słuchawek i innych obligatoryjnych opłat – 150-170 euro. Dodatkowo na miejscu do zapłaty: hotelowe city tax (od osoby) - 2 euro/dziennie w części 3* i 2.50 euro/dziennie w częsci 4*.

Dopłata do pokoju 1-os.: 360 zł

Dopłata za pokój w części 4*: 170 zł (od osoby)

Dopłata do bagażu rejestrowanego, maks. wymiary 171x149x119 cm:
- bagaż do 10 kg: od 430 zł
- bagaż do 20 kg: od 620 zł
- usługa WIZZ Priority (dodatkowy bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład): od 480 zł.

Im bliżej terminu wylotu cena bagażu może wzrastać, aktualne ceny widoczne podczas rezerwacji.
 

Godziny lotów. termin: 08-11.03:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO): 05:30-7:35
Rzym Fiumicino (FCO) - Kraków Balice (KRK): 08:20-10:35

Godziny lotów, termin 28.04-01.05:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO): 12:25-14:30
Rzym Fiumicino (FCO) - Kraków Balice (KRK): 15:05-17:15

Godziny lotów, terminy 01.05-04.05.2024) UWAGA! POWRÓT NA LOTNISKO KATOWICE-PYRZOWICE:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO): 12:25-14:30
Rzym Ciampino (CIA) - Katowice-Pyrzowice (KTW): 19:55-22:05

Godziny lotów, terminy:  02.05-05.05, 30.05-02.06, 03-06.10, 10-13.10, 17-20.10:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO): 06:10-08:15
Rzym Fiumicino (FCO) - Kraków Balice (KRK): 15:05-17:15

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.

 

Włochy - ważne informacje dotyczące podróżowania: 

https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

 

Komentarze