Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

ORAWA I TATRY SŁOWACKIE - 4 dni

SŁOWACJA

  

Poprad, Oravski Podzamok, Smokowiec

1699.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

29.08 - 01.09.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

29.08 - 01.09.2024
4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1699 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

SŁOWACJA - TATRY, ORAVA I SPISZ: ORAVSKÝ PODZÁMOK, LIPTOWSKI MIKULASZ, POPRAD, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, KEŽMAROK

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację do miejscowości Oravský Podzámok. Niedaleko od granicy Polski, na skale, ponad 100 metrów nad lustrem rzeki Orawy wznosi się Orawski Zamek. Już w czasach średniowiecza było to bardzo strategiczne miejsce, a zamek przez wieki pełnił rolę fortecy. Od końca XIX wieku w pomieszczeniach zamku zorganizowano muzeum, którego tradycje kontynuuje dziś Muzeum Orawskie. Przejazd hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Doliny Demianowskiej, która jest głównym ośrodkiem turystycznym w północnej części Tatr Niskich. Dolina jest częścią Parku Narodowego Tatry Niskie, w którym oprócz interesujących krajobrazów i ogólnych walorów estetycznych do najcenniejszych okazów należy Demianowski Kras. Proponujemy zwiedzanie jednej z dwóch dostępnych jaskiń – Jaskini Lodowej lub Jaskini Wolności. Następnie odwiedzimy Liptowski Mikulasz. Miasto położone pośród gór, na prawym brzegu Wagu jest świetną bazą wypadową do pobliskich atrakcji turystycznych. Spacer trasą zabytków najlepiej zacząć w centrum miasta od kościoła św. Mikołaja, który jest najstarszą budowlą w mieście. W pobliżu Liptowskiego Mikulasza możemy odpocząć w Tatralandii (dodatkowe płatne). Między dwoma łańcuchami słowackich Tatr powstał największy park wodny w środkowej Europie z całorocznym kompleksem basenów z wodą leczniczą oraz bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Osoby, które nie zdecydują się na pobyt w Aquaparku będą miały czas wolny. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu odwiedzimy trzy znane ośrodki turystyczne w słowackich Wysokich Tatrach. Tatrzańska Łomnica to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych po słowackiej stronie Tatr, słynący z dużej ilości hoteli, pensjonatów, kempingów oraz kolei linowych, wywożących turystów nad Łomnicki Staw i samą Łomnicę. Centrum administracyjnym Wysokich Tatr jest Stary Smokowiec. To najstarsza miejscowość w tej okolicy, a jej początki sięgają końca XVIII wieku. W krótkim czasie dwa źródła tutejszych wód mineralnych stały się słynne w całej okolicy. Dla chętnych proponujemy wjazd kolejką linowo-terenową, którą możemy dostać się na Hrebienok, z którgo roztacza się piękna panorama Wysokich Tatr i okolicznych miejscowości. Kolejna miejscowość to ukryte pośród tatrzańskich szczytów, położone nad jeziorem o takiej samej nazwie, Szczyrbskie Pleso. Pierwsi turyści zawitali tu pod koniec XIX wieku, a w niecałe sto lat później miejscowość była już znanym ośrodkiem narciarskim z dwoma skoczniami. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Popradu, który nazywany jest główną bramą wejściową do Tatr Wysokich. Historyczne centrum miasta koncentruje się wokół Placu św. Idziego z szeregową zabudową barokowych i klasycystycznych kamienic mieszczańskich z XVIII i XIX w. Dominantą miasta jest wczesnogotycki rzymskokatolicki Kościół pod wezwaniem św. Idziego. Przez całe wieki najbogatszym wśród pięciu miast Górnego Spiszu była Spiska Sobota, która obecnie jest dzielnicą Popradu i jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych urbanistycznych kompleksów Słowacji. Kežmarok zachwyca malowniczym rynkiem przy którym stoi ratusz oraz zacisznymi uliczkami. Spacerem dojdziemy do wybudowanego w XV wieku zamku ozdobionego basztami, który w większości renesansowy wygląd otrzymał po długotrwałej, kilkuetapowej przebudowie. Bazylika Św. Krzyża została wzniesiona w XIV wieku na miejscu starszej kaplicy romańskiej, a w jej wnętrzu zachowało się wiele oryginalnych elementów wystroju. Dumą miasta jest także drewniany kościół ewangelicki wzniesiony w 1717 roku z barwnymi malowidłami, przedstawiającymi sceny z życia Jezusa i proroków. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi, hotel **/*** położony w regionie Liptowski Mikulasz - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz pomocowy (TFP).
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 75 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 330 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Tatrzańska Łomnica, Słowacja
2. Stary Smokowiec, Słowacja
3. Szczyrbskie Jezioro, Słowacja
4. Demianowska Dolina, Słowacja
5. Oravský Podzámok, Słowacja
6. Liptowski Mikułasz, Słowacja
7. Poprad, Słowacja
8. Poprad-Spiska Sobota, Słowacja
9. Kežmarok, Słowacja

Komentarze