Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Polska, Słowacja - Zielona dolina Popradu

Polska, Słowacja

  
1689.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

01.08 - 04.08.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: ALMATURP

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

01.08 - 04.08.2024 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
12.09 - 15.09.2024 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN

Opis

Program:

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd do Lipnicy Murowanej słynącej z corocznego konkursu palm wielkanocnych. Spacer, podczas którego zobaczymy m.in. drewniany kościół św. Leonarda wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nowego Sącza i spacer po centrum miasta: urokliwy rynek, gotyckie kościoły, synagoga. Czas wolny. Przejazd do Starego Sącza i zwiedzanie tego uroczego miasteczka słynącego z Sanktuarium św. Kingi. Przejazd na obiadokolację* i nocleg w okolicy Krynicy lub Muszyny.
2 dzień:
Po śniadaniu całodzienna wycieczka na Słowację. Przejazd do Bardejova – słowackiego miasta, którego starówka wpisana jest w całości na listę UNESCO. Zwiedzanie: m.in. rynek z kolorowymi kamieniczkami, ratusz, muzeum ikon, katedra św. Idziego. Czas wolny. Przejazd do uzdrowiska Bardejovske Kúpele – najstarszego i najpiękniejszego słowackiego uzdrowiska. Odpoczywało tutaj wiele znanych osobowości, m. in. Cesarzowa Elżbieta Bawarska, znana jako Sissi. Zwiedzanie skansenu architektury wschodnio słowackiej. Dla chętnych kolacja w restauracji (dodatkowo płatna). Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Krynicy Zdrój – perły polskich uzdrowisk. Spacer najnowszą atrakcją uzdrowiska – ścieżką w koronach drzew i wejście na wieżę widokową. Następnie wjazd kolejką na dominującą nad Krynicą Górę Parkową i zejście piesze przez Park Zdrojowy na deptak. Będzie możliwość degustacji naturalnych leczniczych wód bogatych w minerały i witaminy. Zobaczymy również Muzeum Nikifora, w którym zgromadzono obrazy i pamiątki po słynnym malarzu-prymitywiście, Nikiforze Krynickim. Czas wolny. Przejazd do Muszyny – kolejnej miejscowości uzdrowiskowej, leżącej w malowniczej Dolinie Popradu i otoczonej pasmami górskimi Beskidu Sądeckiego. Spacer po ogrodach sensorycznych, a dla chętnych wejście na wieżę widokową W sprzyjających warunkach pogodowych można stąd zobaczyć malowniczy Beskid Sądecki, a nawet wierzchołki Tatr. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ciężkowic – spacer ścieżką w Koronach Drzew, a następnie przejście przez Skamieniałe Miasto - Rezerwat Przyrody Nieożywionej, gdzie zobaczymy niezwykłe formy skalne – m. in. Czarownicę i Ratusz. Zwiedzimy także Muzeum Przyrodnicze, skąd udamy się w „podwodną podróż” batyskafem w nurty rzeki Białej. Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

Program fakultatywny:

- kolacja na Słowacji - ok. 20 EUR

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Krynicy/Muszyny. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, (*możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 100 zł).
Transport:
Klimatyzowany autokar lub minibus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: W Polsce: NNW - 15.000 PLN; za granicą: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wykupienia kolacji na Słowacji w dniu rezerwacji imprezy Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic i Krakowa. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Katowice - Lipnica Murowana (ok. 180 km) - ok. 3 godz.

Informacja o cenie:

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd kolejką, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 310 zł +ok. 10 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
1. Lipnica Murowana, Polska
2. Nowy Sącz, Polska
3. Stary Sącz, Polska
4. Bardejovské Kúpele, Bardejów-Bardejovské Kúpele, Słowacja
5. Krynica-Zdrój, Polska
6. Muszyna, Polska
7. Ciężkowice, Polska

Komentarze