Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Słowacja - Słowacki Raj

Słowacja

  
2304.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

30.05 - 02.06.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: ALMATURP

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

30.05 - 02.06.2024 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1499 PLN
11.07 - 14.07.2024 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1499 PLN
15.08 - 18.08.2024 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1699 PLN

Opis

Program:

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd na Słowację do Orawskiego Zamku, którego doskonałe fortyfikacje sprawiły, że nigdy nie został zdobyty. Następnie pojedziemy zobaczyć Vlkolinec - jeden z najpiękniejszych zakątków Słowacji i jedyna wieś wpisana na listę UNESCO. Przejazd do wsi Lúčky, gdzie będziemy podziwiać Wodospad Luczański - kilka kaskad spadających z wysokości 12 m do położonych poniżej jeziorek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bachledowej Doliny i spacer w koronach drzew. Usytuowana na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego Ścieżka Bachledka ukazuje wyjątkową przyrodę Magury Spiskiej. Powrót do Popradu i czas wolny. Fakultatywnie: relaks na basenach termalnych lub górska wycieczka: przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy w Wysokich Tatrach. Wyjazd kolejkami na Łomnicką Przełęcz i piesze przejście ze Skalnatego Plesa (Łomnicki Staw) na Hrebienok (trasa piękna widokowo, po kamieniach, w większości cały czas w dół, wymagana dobra kondycja), zjazd kolejką do Smokowca. Przejazd nad Szczyrbskie Jezioro, spacer wzdłuż jeziora. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu czas wolny Fakultatywnie: relaks na basenach termalnych lub górska wycieczka: udamy się do Parku Narodowego Słowacki Raj, gdzie przejdziemy przełomem Hornadu po zawieszonych wysoko nad wodą mostach i legendarnych stupaczkach czyli przykutych do skały platformach zawieszonych ponad nurtem rzeki (trasa piękna widokowo, wymagana dobra kondycja). W godzinach popołudniowych przejazd do Lewoczy - dawnej stolicy Spiszu i najpiękniejszego miasta Słowacji, w całości wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie i czas wolny. Następnie pojedziemy zobaczyć ruiny średniowiecznego Zamku Spiskiego, jednego z największych w tej części Europy kompleksu zamkowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa, a po drodze zobaczymy m.in. gejzer Siva Brada i osady cygańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Doliny Demianowskiej nad Vrbicke jezioro – naturalny wodny zbiornik w Tatrach Niżnych. Wjazd kolejką na Chopok i krótkie przejście górskie z ośrodka narciarskiego na szczyt, z którego roztacza się wspaniały widok – na horyzoncie zobaczymy Pilsko i Babią Górę. Następnie przejazd do Liptowskiego Mikulasza, krótki spacer i czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Program fakultatywny:

- baseny termalne w Popradzie – koszt ok. 30 EUR
- górska wycieczka - koszt ok. 30 EUR

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Popradzie lub okolicy. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje serwowane.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Zalecamy strój sportowy i wygodne obuwie – stosowne do wyjścia w góry. Przejazd: Kraków – Oravski Podzamok (ok. 140 km) – ok. 3 godz.

Informacja o cenie:

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 135 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.
1. Oravský Podzámok, Słowacja
2. Vlkolínec, Rużomberk-Vlkolínec, Słowacja
3. Lúčky, Słowacja
4. Lomnička, Słowacja
5. Szczyrbskie Jezioro, Wysokie Tatry-Štrbské Pleso, Słowacja
6. Lewocza, Słowacja
7. Spiskie Podgrodzie, Słowacja
8. Liptowski Mikułasz, Słowacja

Komentarze