Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

SŁOWACKIE ZAMKI - 4 dni

SŁOWACJA

  

Bratysława, Trnawa, Tręczyn

1699.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

30.05 - 02.06.2024
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

30.05 - 02.06.2024
4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1699 PLN
15.08 - 18.08.2024
4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1749 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

SŁOWACJA – SŁOWACKIE ZAMKI, KASZTELE I MALOWNICZE RUINY

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację do miejscowości Żylina. Na obrzeżach miasta, u zbiegu Wagu i Kysucy znajduje się zamek Budatin zbudowany w XIII wieku jako gród strażniczy. Zabytkowe centrum Żyliny skupione jest wokół Mariánskich Námesti. Uwagę przykuwają kamienice mieszczańskie, ratusz i dominujący na placu barokowy kościół i klasztor kapucynów. Jednak najważniejszą świątynią jest kościół Najświętszej Trójcy z wieżą Buriana przypominającą włoskie dzwonnice miejskie. Przejazd hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Bratysławy. W stolicy Słowacji zobaczymy aż dwa zamki. Na wielkim skalnym kopcu w dorzeczu rzek Dunaj i Morava stoi zamek Devín, który „pamięta” najstarsze dzieje Słowaków i Słowacji. Nieco bardziej na wschód, również na wzgórzu nad Dunajem widoczny jest monumentalny zamek Bratysławski. Z dziedzińca Zamku Devin otwiera się widok nie tylko na Bratysławę, ale także na sąsiadujące państwa Austrię i Węgry. Natomiast tuż obok Zamku Bratysławskiego mieści się siedziba słowackiego parlamentu. Jednym z symboli miasta jest gotycka katedra św. Marcina, która była kościołem koronacyjnym królów węgierskich. Wąskimi, krętymi uliczkami dojdziemy do bramy Michalskiej, pałacu Palffy czy na Rynek Staromiejski z fontanną Maksymiliana i wspaniałym ratuszem staromiejskim oraz do pałacu Prymasowskiego, gdzie ważyły się losy dziewiętnastowiecznej Europy. Ulubionym miejscem na spotkania jest plac Hviezdoslava ze wspaniałym gmachem Słowackiego Teatru Narodowego. Podczas spaceru spotkamy postaci związane z miastem, w tym słynnego podglądacza Čumila. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do zamku Czerwony Kamień położonego w Małych Karpatach. Ten jeden z najlepiej zachowanych zamków słowackich często wykorzystywany jest jako naturalna scenografia filmowa. Następnie odwiedzimy Trnawę – najstarsze wolne miasto królewskie na Słowacji. W XVI wieku miasto na okres prawie 300 lat stało się ośrodkiem kulturalnym oraz centrum kultu religijnego w ówczesnych Węgrzech. Dominantą Trnawy jest wieża miejska, ale najważniejsze zabytki to Bazylika św. Mikołaja i kościół uniwersytecki. Architektonicznym unikatem w Europie są zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie. Kolejną miejscowością na naszej trasie będzie Pezinok położony u podnóża Małych Karpat słynący z winnic wyrabiających jedne z najlepszych markowych win na Słowacji. W pezinockim muzeum można poznać historię winiarstwa, a podczas spaceru po mieście zobaczymy wiele zabytkowych budynków, w tym renesansowy ratusz, oryginalne domy mieszczańskie, które tworzą malownicze centrum miasta, a także park otaczający zamek z XIII wieku. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna). Przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu odwiedzimy Trenczyn. Na stromej skale w zakolu Wagu od stuleci stoi jeden z największych zamków w Europie. Kolejni właściciele dbali o swoją siedzibę, stale ją rozbudowując i umacniając i tak aż do 1790 roku. U podnóża zamku rozciąga się miasto z bogatą historią, która widoczna jest w jego zabytkach. Najcenniejsza jest inskrypcja z czasów rzymskich. Jednak uwagę przyciągają też barokowy klasztor i kościół pijarów przy Placu Pokoju, wieża miejska czy żydowska synagoga. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi, hotel **/*** położony na przedmieściach Bratysławy - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz pomocowy (TFP).
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 95 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 330 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Bratysława, Słowacja
2. Devin, Słowacja
3. Trnava, Słowacja
4. Trenczyn, Słowacja
5. Czerwony Kamień, Słowacja
6. Żylina, Słowacja
7. Pezinok, Słowacja

Komentarze