Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Szwecja, Norwegia, Dania - Kraina fiordów

Dania, Norwegia, Szwecja

  
7699.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

31.05 - 08.06.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: ALMATURP

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

31.05 - 08.06.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
7699 PLN
23.08 - 31.08.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
5499 PLN

Opis

Program:

1 dzień:
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Świnoujścia. W późnych godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie do Szwecji, nocny rejs.
2 dzień:
Przypłynięcie do Szwecji ok. godz. 8.00, przejazd do Lund, gdzie zobaczymy romańską katedrę. Przejazd do Goteborga – spacer po mieście i wizyta w muzeum Volvo. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko-norweskiej. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Oslo przez most Svinesund na granicy szwedzko-norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyta w muzeum Kon-Tiki. Zwiedzimy również ratusz, w którym wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla. Przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią. Przejazd do Laerdal. Zakwaterowanie, późna obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, rejs po Aurlandsfjord i Nærøyfjord - odnogach drugiego co do długości fiordu na świecie – Sognefjord. Wycieczka pod lodowiec Jostedal - 2 godzinna, średnio forsowna trasa - dla osób niezainteresowanych cała trasą możliwość przejścia tylko jej części - powrót tą samą drogą. Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Bergen – spacer po Starówce Bryggen, zwiedzanie Muzeum Hanzeatyckiego, wjazd kolejką na szczyt Floyen, z którego będziemy mieć okazję podziwiania przepięknej panoramy fiordów. Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do najwyższego wodospadu Norwegii – Vettisfossen. Pieszy szlak, o średnim stopniu trudności, obejmuje przejście do trzech wodospadów; dla osób niezainteresowanych całą trasą możliwy jest indywidualny powrót na parking do autokaru, bez dochodzenia do punktu końcowego, tym samym szlakiem, doliną rzeczną. Powrót do Laerdal. Dla chętnych możliwość zwiedzania Centrum Łososia Norweskiego. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Borgund – zobaczymy (z zewnątrz) jedyny klepkowy kościół w Norwegii. Przejazd do Oslo - ciąg dalszy zwiedzania miasta: zobaczymy XVII- -wieczną katedrę - miejsce koronacji i ślubów królów norweskich; wejdziemy na dach budynku Opery, z którego podziwiać można przepiekną panoramę centralnej części miasta; wejdziemy na terytorium twierdzy Akershus - XIII-wieczna budowla wzniesiona została w celu obrony Oslo. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko- norweskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Kopenhagi (przeprawa promowa z Helsingborg do Helsingor). 9-godzinny postój, zwiedzanie stolicy Danii pieszo: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, wejście na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta, Nowy Port – Nyhavn. Popłyniemy tramwajem wodnym po kanałach, a po rejsie przejdziemy centralną ulicą Stroget, zobaczymy Plac Ratuszowy. Dla chętnych – pobyt w Ogrodach Tivoli (ok. 2 godziny) - bilet wstępu ok. 200 DKK. W godzinach nocnych przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostocku.
9 dzień:
Powrót do Polski w godzinach rannych.

Program fakultatywny:

- wstęp do Ogrodów Tivoli - ok. 200 DKK

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 7 noclegów: 2 w motelu** w Szwecji, 4 w motelu turystycznym w Norwegii oraz 1 na promie ze Świnoujścia do Szwecji. W motelach – pokoje 2-osobowe z łazienkami; możliwość dokwaterowania trzeciej osoby na łóżku dostawnym. Na promie – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych - serwowanych, 6 obiadokolacji serwowanych (dwa dania na ciepło + woda). Możliwość dokupienia śniadania na promie Świnoujście – Szwecja (w drugim dniu imprezy) – cena ok. 12 EUR płatne u pilota.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Promy na trasach: Świnoujście – Szwecja (kabiny) oraz Helsingborg - Helsingor i Gedser – Rostock (miejsca na pokładzie).
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu oraz trasy i godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Przejazd Poznań–Świnoujście (ok. 350 km) – ok. 7 godz. Trasa lądowa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3.000 km., długość przepraw promowych: Świnoujście–Szwecja – ok. 7 godz., Helsingborg-Helsingor – ok. 20 minut, Gedser–Rostock – ok. 2 godz., rejs po Sognefjord – ok. 2,5 godz.
Podczas rejsu ze Świnoujścia do Szwecji bagaże pozostają w autokarze, na pokładzie niedostępnym dla pasażerów, wszystkie rzeczy potrzebne na nocleg w kabinie oraz inne niezbędne na czas podróży (np. lekarstwa) należy spakować do bagażu podręcznego.
Zalecamy zabranie cieplejszej, przeciwdeszczowej odzieży. Na wycieczki: pod lodowiec i do wodospadu należy zabrać obuwie trekkingowe z antypoślizgową podeszwą.
Na trasach przejazdów jest ograniczona możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, poza nielicznymi stacjami paliw ze skromnym menu (np. hot dog, kanapki), zalecamy zabranie ilości prowiantu wystarczającej na drogę do pierwszego noclegu w motelu (drugiego dnia imprezy). Limit bagażu dla każdego uczestnika wynosi 20 kg.
Wycieczka z intensywnym programem zwiedzania, nie jest zalecana osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Informacja o cenie:

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejska, Tour Guide - ok. 1900 NOK, 300 SEK, 220 DKK. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast) są dzielone na wszystkich uczestników.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf1. Lund, Szwecja
2. Goteborg, Szwecja
3. Oslo, Norwegia
4. Jostedal, Norwegia
5. Bergen, Norwegia
6. Vettisfossen, Norwegia
7. Kopenhaga, Dania

Komentarze