Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Toskania – Liguria – 8 dni

Włochy

  
2589.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

02.10 - 09.10.2022
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: ARION

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

02.10 - 09.10.2022 8 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2589 PLN

Opis

Program:

1 dzień
Wyjazdy z miast: KRAKÓW godz. 05:00, KATOWICE godz. 06:00, GLIWICE godz. 06:20. Przejazd przez Czechy, Austrię. Wieczorem przyjazd do północnych Włoch, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do regionu Toskania do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy. Zwiedzanie amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. W trakcie przejazdu zatrzymamy się w jednej z licznych winnic na degustację wina. Przyjazd do hotelu w okolicy miasteczka Montecatini Terme, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd pociągiem do FLORENCJI – kolebki renesansu, zwiedzanie m.in. : Palazzo Pitti, Ponte Vecchio (Most Złotników) - najstarszy z mostów Florencji na rzece Arno, Plac Signorii przy którym znajduje się słynny Palazzo Vecchio (wieloletnia siedziba rodu Medyceuszy) i Galeria Uffizi (dla chętnych wejście), Kościół Santa Croce (Świętego Krzyża) - miejsce pochówku znamienitych osobistości w tym Michała Anioła, gotycka Katedra Santa Maria dei Fiore, Wieża Giotta i Baptysterium. Wieczorem powrót pociągiem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LUKKI – rodzinnego miasta kompozytora Giacoma Pucciniego, zwiedzanie starówki, kościoła San Michele in Foro oraz Katedry z trzymetrowym, starożytnym krucyfiksem „Volto Santo”. Następnie przejazd do PIZY – zwiedzanie: Placu Katedralnego bardziej znanego jako Campo dei Miracoli (Pole Cudów) z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysterium i Dzwonnicą wpisane w 1987 r na listę UNESCO. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Liguryjskim, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem i pociągiem do jednego z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech- Parku Narodowego CINQUE TERRE (Pięć Ziem – obszaru pięciu nadmorskich miasteczek: Monterosso al Mare, Vermazza, Comiglia, Manarola, Riomaggiore) położonego nad morzem Liguryjskim. Zwiedzimy malownicze starówki miasteczek pnących się po skałach, wąskie brukowane uliczki, czarujące kamieniczki. Powrót do hotelu pociągiem i autokarem. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Rapallo i rejs statkiem do uroczego miasteczka PORTOFINO. Kameralność, kolorowa zabudowa i położenie w malowniczej zatoce Golfo di Tigullio sprawiły, że Portofino stało się jednym z bardziej znanych miasteczek Włoch i jednym z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kurortów chętnie odwiedzanych przez możnych tego świata. Czas wolny na indywidualne spacery. Przejazd na nocleg tranzytowy w północnych Włoszech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Wczesne śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. W trakcie podróży postój na obiad w Czechach (płatny we własnym zakresie). Planowany przyjazd do Gliwic/Katowic ok godz. 21:00-22:00, Krakowa ok godz. 22:00-23:00.

Zakwaterowanie:


7 noclegów w hotelach*** , pokoje 2 - osobowe z łazienkami


Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Uwagi praktyczne:


Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych
Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opłaty drogowe i parkingowe
opłaty wjazdowe do miast
7 noclegów w hotelach*** , pokoje 2 - osobowe z łazienkami
7 śniadań
7 obiadokolacji: dwa dania + napój
opiekę pilota
ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR
podatek VAT
opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 700,00 zł
taxy hotelowe: 14 €,
bilety wstępu ( Siena – Katedra, Piza- Baptysterium, San Gimignano - Kolegiata, Lukka – Katedra św. Marcina, Florencja – Kaplica Medyceuszy z dziełami Michała Anioła): około 40 €
degustacja w winnicy: około 20 €
przejazdy komunikacją: około 25 €
rejs statkiem z Rapallo – Portofino – Rapallo: około 20 €
przewodnicy lokalni: około 22 €
słuchawki: 14 €
Razem dopłaty do programu: około 155 €, /CENY BILETÓW WSTĘPU I POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE/

Komentarze