Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa wycieczki: Warszawa – Żelazowa Wola – Niepokalanów – Sulejówek – Wilanów

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem. Panoramiczne zwiedzanie Warszawy m.in. Centrum, Aleje Ujazdowskie, Belweder, Łazienki – pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wodzie (z zewnątrz), krótki spacer przez park. Plac Trzech Krzyży, przejazd przez most ks. Józefa Poniatowskiego na drugą stronę Wisły – Stadion Narodowy, Most Syreny – pomnik Syrenki nad Wisłą. Przejazd w kierunku Starego Miasta - Krakowskie Przedmieście, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Teatralny, Pałac Prezydencki, kościół pw. św. Anny (najpiękniejszy w Warszawie). Spacer przez Stare Miasto - Zamek Królewski (z zewnątrz), katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Nowe Miasto – Rynek Nowego Miasta, nowy pomnik Marii Curie Skłodowskiej nad Wisłą, Pomnik Powstania Warszawskiego, tereny byłego getta warszawskiego (Pomnik Bohaterów Getta, Umschlagplatz, Muzeum Żydów Polskich – nowoczesny budynek). Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 40 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – jednej z największych scen operowych świata. Niezwykła okazja przyjrzenia się pracy stolarzy, ślusarzy, malarzy czy krawców i zobaczenia, jak teatr działa na co dzień, jak tworzy się spektakl. Wyjazd do Żelazowej Woli – miejsca urodzenia Fryderyka Chopina, zwiedzanie dworku i parku krajoznawczego. Niepokalanów – zwiedzanie kościoła i muzeum poświęconego św. Maksymilianowi Kolbe. Klasztor niepokalanowski stanowił miejsce działalności św. o. Maksymiliana Marii Kolbego – franciszkanina. Niepokalanów jest jednym z 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w intencji pokoju. Powrót do Warszawy. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 180 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wyjazd do Sulejówka – miasta należącego do aglomeracji warszawskiej. Zwiedzanie Muzeum Marszałka Piłsudskiego. W zabytkowym Dworku Milusin pochodzącym z lat 20-tych XX w. mieszkał Marszałek Piłsudski wraz ze swoją rodziną. W Sulejówku powstał nowoczesny kompleks muzealno-edukacyjny, w którego skład wchodzi część historyczna (Drewniak – pierwszy dom Piłsudskich w Sulejówku, dworek Milusin – dom rodziny Piłsudskich w Sulejówku – dar żołnierzy dla ich wodza; Willa Bzów – dawna adiutantura; ogród i tereny zielone) oraz nowy budynek muzealny z wystawą stałą. Przejazd do Wilanowa. Zwiedzanie barokowego pałacu wybudowanego przez króla Jana III Sobieskiego. Pałac jest jednym z najważniejszych zabytków Warszawy, jest to również jeden z nielicznych zabytków, który w niezmienionej niemal postaci przetrwał czasy zaborów i obu wojen światowych. Obiekt zachwyca wspaniała architekturą i atmosferą sprzed setek lat, która łączy styl barokowy i staropolską tradycję budowlaną. Wnętrza pałacu zdobili najznakomitsi artyści swoich czasów. Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Jest to najwyższy kościół w stolicy. Część parterową wypełnia Świątynia Opatrzności Bożej z ołtarzami i kaplicami, które mają upamiętniać najważniejsze wydarzenia dla polskiej historii i tradycji religijnej. W dolnym kościele Świątyni umiejscowiony jest Panteon Wielkich Polaków, gdzie pochowani są m.in. ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, poeta ks. Jan Twardowski. W kompleksie kulturalno-religijnym o nazwie Centrum Opatrzności Bożej znajduje się Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zwiedzanie Cmentarza Stare Powązki (cmentarz wpisany na Listę Pomników Historii jest świadectwem tolerancji religijnej i wielokulturowości polskiego społeczeństwa), m.in. grób rodziców Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, katakumb (grób Czesława Niemena, Anny Jantar), Aleja Zasłużonych (groby m.in. Władysława Reymonta, Jana Kiepury, znanych polskich aktorów i pisarzy). Cmentarz Powązkowski określa się jako muzeum rzeźby – są tam grobowce i mauzolea we wszystkich niemal stylach architektonicznych, wykonane z użyciem wszelkich możliwych materiałów. Można tu oglądać dzieła najznamienitszych polskich rzeźbiarzy. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 80 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta. W centrum Warszawy góruje monumentalny Pałac Kultury i Nauki (PKiN) – najwyższy budynek w mieście i w całej Polsce, będący obecnie siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, jak kina, teatry, muzea, księgarnie czy instytucje naukowe. Pomysłodawcą powstania tej budowli w Warszawie był Józef Stalin, a Pałac Kultury i Nauki miał stać się darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Na 30 piętrze (114 m) wyjście na taras widokowy, z którego widoczna jest wspaniała panorama całej Warszawy. Przejazd na Pragę, panorama Warszawy od strony Pragi, ulica Targowa (przedwojenna Warszawa). Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w dawnej elektrowni. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Czas wolny na Starym Mieście (możliwość zwiedzania indywidualnego we własnym zakresie Zamku Królewskiego lub Muzeum Fryderyka Chopina – najbardziej nowoczesnego muzeum w Polsce). W godzinach wieczornych zakończenie wycieczki. Trasa ok. 60 km.
Całość trasy ok. 400 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub busem (klimatyzacja, dvd)
• 3 noclegi w obiekcie hotelarskim w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 3 śniadania i 3 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 320 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Teatr Wielki, dworek i park w Żelazowej Woli, Niepokalanów, Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku, Pałac w Wilanowie, Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, Powązki, PKiN – taras widokowy, Muzeum Powstania Warszawskiego; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; bilety komunikacji miejskiej; zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 300 zł

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Zakwaterowanie zostanie zrealizowane w obiektach hotelarskich, do których zaliczyć można m.in. hotele, motele, pensjonaty, domy wycieczkowe, ośrodki wczasowe, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe itd.
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, dvd).
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie głównym.
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
11. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, opłaty parkingowe i wjazdowe do mniast, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
12. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
13. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
14. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
15. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
16. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Warszawa, Polska
2. Żelazowa Wola, Polska
3. Niepokalanów, Polska
4. Sulejówek , Polska
5. Wilanów, Polska

Komentarze