Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

ZAMKI BAWARII -- 6 dni

NIEMCY AUSTRIA

  

Monachium, Schwangau, Salzburg, Prien

2219.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

18.07 - 23.07.2023
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

18.07 - 23.07.2023
6 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
2219 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

ZAMKI BAWARII - MONACHIUM, SCHWANGAU, INNSBRUCK, SALZBURG

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy, przejazd do hotelu na terenie Czech (nocleg tranzytowy), ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Monachium. Zwiedzanie stolicy Bawarii rozpoczniemy od krótkiego spaceru po ogrodach Pałacu Nymphenburg. Następnie przejedziemy na Stare Miasto. Przez dziedzińce rezydencji Wittelsbachów przejdziemy na Odeonplatz, przy którym znajduje się kilka znaczących zabytków miasta. Odwiedzimy Frauenkirche (katedrę NMP), w której znaczna część historycznego wyposażenia zachowała się do dziś. Zajrzymy również do kościoła św. Michała, którego wystrój przedstawia triumf katolicyzmu. Przy Marienplatz (Plac Mariacki) podziwiać będziemy neogotycki Nowy Ratusz oraz gotycki Stary Ratusz - obecnie siedziba Muzeum Zabawek. Przejazd do hotelu w okolicy Insbrucka, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu udamy się w okolice Schwangau, gdzie zwiedzimy dwa zamki związane z Ludwikiem II Bawarskim. Zamek Hohenschwangau należał do rodziców króla i to właśnie w tym zamku powstał w głowie młodego Ludwika pomysł zbudowania zamku na pobliskim wzgórzu. W kilkanaście lat później pomysł został zrealizowany i do dziś podziwiamy kunszt budowniczych Neuschwanstein - najbardziej znanego zamku w Bawarii. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na spacer po Innsbrucku. Symbolem stolicy Tyrolu jest Goldenes Dachl czyli budynek ze złotym dachem, a tuż obok niego stoi jeden z najładniejszych budynków na Starym Mieście. Tuż obok będziemy podziwiać gotycką wieżę miejską, z której codziennie grany jest hejnał. Przejdziemy również przez dziedzińce Hofburga, będącego tutejszą rezydencją Habsburgów. Zobaczymy barokową katedrę św. Jakuba i renesansowy kościół dworski. Następnie udamy się do miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee i z tamtejszego portu popłyniemy na wyspę Herreninsel. Wyspę wykupił na własność Ludwik II i nakazał wybudować pałac na wzór podparyskiego Wersalu. Przejazd do hotelu w okolicy Salzburga, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu czeka nas zwiedzanie Salzburga. Pospacerujemy uliczkami Starego Miasta, nad którym góruje średniowieczna twierdza Hohensalzburg. Zwiedzimy katedrę św. Ruprechta i zobaczymy zespół klasztorny św. Piotra należący do zakonu benedyktynów. Obowiązkowo zajrzymy na urokliwą, zabytkową uliczkę Getreidegasse, gdzie pod nr 9 znajduje się dom urodzin Mozarta, a przy fontannie na placu przed rezydencją biskupów salzburskich sprawdzimy aktualną prognozę pogody. Przejazd do hotelu (nocleg tranzytowy), ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Polski, przyjazd wg rozkładu jazdy.po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu odjazd w kierunku granicy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem- standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 5 noclegów, hotele klasy turystycznej lub pensjonat (2 noclegi tranzytowena terenie Czech, 2 noclegi w okolicach Innsbrucka, 1 nocleg okolice Salzburga) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 5 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 150 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 5 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Monachium, Niemcy
2. Schwangau, Niemcy
3. Prien am Chiemsee, Niemcy
4. Innsbruck, Austria
5. Salzburg, Austria

Komentarze